Český mistr je ve Švýcarsku. Večer se utká v Lize mistrů s Fribourgem o první místo ve skupině

Hokejoví šampioni z PSG Zlín přiletěli v pátek odpoledne do Curychu linkou z Vídně a poté se vydali autobusem do dějiště utkání 4. kola Champions Hockey Laegue základní skupiny D ve Fribourgu. V místní BCF Aréně, která pojme bezmála sedm tisíc diváků, se utkají v sobotu 6. září v 19:45 hodin o první místo ve skupině. Do země helvétského kříže přicestoval dvaadvacetičlenný hráčský kádr a dále pět členů realizačního týmu. Švýcaři se dostali po výhře ve Zlíně 3:2 v prodloužení zásluhou lepšího skóre do vedení ve skupině a utkání hodně napoví o postupujícím do osmifinále play off Ligy mistrů. “Oba zápasy s Fribourgem bereme jako generálku před startem extraligy. Opět nastoupíme v sestavě, která pravděpodobně vyjede v pátek k utkání proti Mladé Boleslavi. Zkoušíme, jak nám jednotlivé vazby a složení před startem extraligy fungují. V brance se tentokrát objeví Libor Kašík,“ řekl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín.

Vlachova družina absolvovala v pátek brzy ráno trénink na domácím ledě a v 9:45 hodin se vydala na dlouhou cestu do Švýcarska. Nejdřive hráči nastoupili do klubového autobusu, který je přepravil na vídeňské letiště do Schwechatu a poté linkou společnosti Austria Airlines odletěli do Curychu. Po zhruba devadesátiminutovém letu přistáli na curyšském předměstí v Klotenu před sedmnáctou hodinou odpolední. „Na letišti jsme měli přistavený autobus zajištěný hokejovým klubem z Fribourgu. Místní řidič Peter s námi odjel nejdříve na zimní stadion a poté jsme se ubytovali v Hotelu Ibis v městečku Bulle,“ pověděl Martin Kotásek, vedoucí mužstva. Výprava ještě stihla povečeřet v restauraci L´Oscar, která byla od hotelu vzdálena zhruba deset minut pěšky. „Jsme rádi, že jsme do Švýcarska letěli a nemuseli absolvovat dlouhou a náročnou cestu autobusem. Bylo by to hodně obtížné, neboť bychom jeli dvakrát přes noc. Vedení klubu nám vyšlo vstříc,“ řekl trenér Rostislav Vlach.

Čajánek a spol. absolvují v dějišti utkání BCF Areně v sobotu 6. září rozbruslení od 8:45 hodin, před polednem oběd přímo na zimním stadionu a poté následuje opět transport do hotelu v městečku Bulle k odpolednímu odpočinku před zápasem. Utkání HC Fribourg-Gottéron – PSG Zlín má začátek úvodního buly stanoven na 19:45 hodin, utkání přímým přenosem vysílá sportovní kanál Slovak Sport 3. "Zřejmě to bude klíčový zápas pro postup ze skupiny. Hodně napoví o tom, jaký bude další vývoj skupiny," pověděl zkušený obránce Tomáš Žižka.

Zlínská výprava se po zápase přesune do Curychu, kde přenocuje v letištním hotelu Park Inn Radisson a v 10:25 hodin následuje odlet do Vídně linkou OS 562. Návrat do Zlína se očekává během nedělního odpoledne kolem třetí hodiny.

Hráčský kádr PSG Zlín na utkání Champions Hockey League s týmem HC Fribourg-Gottéron (5. – 7. září 2014):

Brankáři: Libor Kašík, Luboš Horčička, obránci: Jiří Marušák, Oldrich Kotvan, Tomáš Valenta, Oldřich Horák, Martin Matějíček, Tomáš Žižka, Dalibor Řezníček, Patrik Urbanec, útočníci: Jaroslav Balaštík, Petr Leška, Bedřich Köhler, Petr Holík, Petr Čajánek, Pavel Kubiš, Jiří Ondráček, Roman Vlach, Ondřej Veselý, Zdeněk Okál, Tomáš Fořt, Filip Čech.

Realizační tým – první trenér: Rostislav Vlach, druhý trenér: Juraj Jurík, vedoucí mužstva: Martin Kotásek, masér: Patrik Hučko, lékař: MUDr. Jiří Gatěk, Ph.D.

Průběžné pořadí Champions Hockey League, skupina D po třetím kole: 1. HC Fribourg-Gottéron 6 bodů (skóre 13:10), 2. PSG Zlín 6 (9:7), 3. Djurgaarden IF Stockholm 5 (9:9), 4. Eisbären Berlín 1 (8:13).