Bylo to o hlavě, play off nás svázalo, řekl Jiří Ondráček

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v prvním utkání předkola play off na ledě Mladé Boleslavi 1:3 a prohrávají v sérii 0:1 na zápasy. Největší potíž měli Berani v ofenzivě, kdy za první dvě třetiny vyslali na branku soupeře dohromady jen osm střel. Ve třetí části už se jejich ohrožení soupeřovy branky zvýšilo, což ale vedlo pouze ke kosmetické úpravě na skóre v podobě gólu Ralfse Freibergse v samém závěru duelu.
Zlínští měli přitom úvod parádní, již v patnácté vteřině mohl poslat Moravany do vedení Ondráček. Neuspěl. "V první deseti minutách jsme si vytvořili dvě šance, kdybychom nějakou proměnili, vypadalo by to jinak. Potom už převaha Boleslavi byla vidět, bruslilo jim to. Do druhého gólu to bylo hratelné, pak dali šťastný gól," uznal útočník Jiří Ondráček.

"Bylo to o hlavě. Svazoval nás fakt, že to je play off. Věřím, že to z nás zítra spadne, budeme aktivnější a budeme hrát to, co nás dostalo do předkola. Je to, jako bychom se začali bát hokeje. Chce to trochu klidu na hokejce," pokračoval třicetiletý forvard.

Ondráček věří, že Berani předvedou v úterý zcela odlišný výkon a vyrovnají sérii. "Za čtyřiadvacet hodin si můžeme říkat, jaký to byl super zápas, ale musíme změnit dost věcí. Vyspíme se, něco si řekneme a jdeme na to," řekl Ondráček, který utkání nedohrál.

"Asi nemá cenu to teď řešit. Pak už jsem sledoval zápas jenom na mobilu," dodal Jiří Ondráček.


Nejproduktivnější hráč Zlína v základní části Jiří Ondráček během úvodního zápasu předkola na ledě Mladé Boleslavi. Vlevo boleslavský obránce David Němeček. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT