Brankář Petr Hromada zažil perný program, čtyři zápasy ve čtyřech dnech

Třiadvacetiletý gólman Petr Hromada zažil hektický prodloužený víkend. Během čtyř dnů nastoupil do brány ve čtyřech zápasech. Extraligovému Zlínu pomohl ke dvěma důležitým výhrám v extralize a mateřskému Vsetínu nejdříve k výhře v Břeclavi. Jedinou prohru si připsal z náročného čtyřboje v dresu druholigového Vsetína na ledě Opavy. Do Zlína přišel v polovině října na výpomoc z nedalekého Vsetína, mistrovský Zlín řešil jeho povolání jako náhradu za zraněnou brankářskou dvojici Tomáš Štůrala, Luboš Horčička. Hromada naskočil do extraligy v průběhu utkání s Litvínovem, když střídal Libora Kašíka. V neděli chytal v nejvyšší soutěži poprvé od začátku zápasu a svou nečekanou šanci chytl za pačesy. „S Petrem jsme se dohodli na spolupráci minimálně do konce kalendářního roku,“ upřesnil Patrik Kamas, jednatel PSG Zlín.

„Dostal jsem šanci při zápase s Litvínovem, bylo to tak rychlé, že jsem nebyl ani nervózní. Řekli, běž do brány, tak jsem šel. Nejdříve jsem byl rád, že můžu trénovat ve Zlíně a vůbec poznat, jak to funguje v extraligovém klubu. Nepočítal jsem, že bych mohl nastoupit do zápasu,“ pověděl Petr Hromada. Ve Zlíně měsíc trénoval a hned přispěl k famóznímu obratu v duelu s lídrem extraligy. Ke své premiéře v nejvyšší soutěži nastoupil za nepříznivého stavu 1:4, nicméně Berani vydřeli v prodloužení výhru 6:5.

Vsetínský gólman absolvoval přechod o dvě ligy nahoru, z druhé ligy ve Vsetíně až do extraligy ve Zlíně. „Je to rychlejší a hráči jsou chytřejší. Rozdíl je v rychlosti i tvrdosti střelby. Brankář to má těžké ale v jakékoliv lize, ale i ve druhé lize je velmi těžké chytat,“ řekl Hromada.

V neděli nastoupil na ledě Sparty k další premiéře, poprvé chytal v extralize od začátku zápasu a Berani opět vyhráli v nastaveném čase. „Při utkání na Spartě jsem byl až moc klidný. V sobotu ráno mi volal pan Vlach, že nastoupím do utkání od začátku. Známí mně říkali, ať si to hlavně užiju. Chytat na Spartě, to je sen. Potřeboval jsem se udržet v koncentraci, abych nedostal hloupý gól. Nechtěl jsem to klukům pokazit, naštěstí to dopadlo dobře,“ pravil gólmanský zelenáč, který výraznou mírou přispěl k další výhře. Zlín zásluhou šťastné branky kapitána Petra Čajánka vyhrál v prodloužení 4:3.

Hromada byl o prodlouženém víkendu v pořádném zápřahu, neboť odchytal čtyři zápasy ve čtyřech dnech. „Takový náročný program jsem dosud neměl. Dokud se vyhrává, je to dobré, tělo lépe regeneruje a nemáte chmurné myšlenky, které vám berou sílu.“ Nadějný brankář si řekl svým výkonem o další příležitosti ve zlínském dresu.

Gólman Petr Hromada v extraligovém dresu PSG Zlín.