Brankář Libor Kašík bude mimo hru více než dva měsíce

Až do Vánoc bude scházet v sestavě extraligových hokejistů PSG Berani Zlín gólmanská jednička Libor Kašík. Podrobné lékařské CT vyšetření stanovilo o víkendu přesnou diagnózu a předpokládanou dobu léčení. „Doktor určil přesnou dobu léčby na osm až deset týdnů. Lékařská diagnóza zní natržený postranní vaz v pravém koleni,“ upřesnil Antonín Stavjaňa, sportovní manažer a hlavní trenér PSG Berani Zlín.
Ke zranění opory zlínského týmu na brankovišti došlo na začátku druhé třetiny zápasu s Kladnem  po nešťastné srážce s Jaromírem Jágrem. Srážce předcházel faul Ralfse Freibergse, po kterém oba spadli na led a pravá noha Jágra narazila ve vysoké rychlosti do Kašíkova pravého kolena. "Bylo to nešťastné, frajer mi podrazil nohy a šel jsem do brány. Pak už jsem jen slyšel, jak křičí koleno, koleno. Bylo to ale nezaviněné," pověděl legendární útočník Jaromír Jágr. Gólmanská jednička Beranů má koleno na minimálně tři týdny v ortéze, přičemž nesmí s nohou hýbat. Poté přijde na řadu více než měsíční rehabilitace.

Kašíka výborně zastoupil při zápase s Kladnem dvacetiletý mladík Daniel Huf, který obstál i při zápase s Libercem. Na střídačce byl pod Ještědem připraven jako druhý gólman devatenáctiletý junior Michal Kořének. „Bylo ve hře, že Libor bude scházet jen dva až tři týdny, pouze šest zápasů. Chtěli jsme dát šanci mladým gólmanům, ale nyní po upřesnění diagnózy zranění je doba léčení bohužel až do Vánoc. Společně s generálním manažerem Martinem Hostákem řešíme tuto nepříjemnou situaci. Jedna z možných variant je, že hledáme náhradu a zjišťujeme, jaké jsou možnosti na trhu. Pár tipů jsme dostali,“ uvedl Stavjaňa.

Gólmanská jednička Libor Kašík si kvůli zranění kolena na delší dobu odpočine od hokeje, FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT