Brankář Libor Kašík: Na Kometě se mi lépe chytá v pozici hosta

Poprvé v letošní sezoně se postavil do brány Beranů v moravském derby proti Kometě. Gólman Libor Kašík zažil vítězný penaltový rozstřel s Brnem a měl velký podíl na třetí zlínské výhře nad favorizovaným protivníkem. "Chvilku jsme tahali za kratší konec, ale všichni bojovali a vždy jsme srovnali těsný náskok Komety," pověděl v útrobách brněnské arény. Zlínští vyhráli z posledních sedmi zápasů hned šestkrát a upevnili si pozici blíže ke středu extraligové tabulky.
Zlínští hokejisté neměli zrovna úspěšný vstup do utkání. Kometa si vytvořila velký tlak a Berani šli dvakrát do oslabení. "Odehráli jsme je v úvodní třetině skvěle, do žádných velkých šancí jsme Brno nepustili. To nás zřejmě nakoplo. V Česku to tak chodí, že nakonec se většinou vyloučení vyrovnají. Tak jsme si na ně počkali," vykládal Libor Kašík po zápase.

Kometa šla do vedení hned na začátku druhé třetiny po gólu Jana Hrušky. "U prvního gólu mi tam hráč sám vyplaval na střelu, nahrávku jsem měl, ale byla tam ještě jedna přihrávka a na ni jsem byl už krátký. Zkrátka malá nepozornost ze začátku třetiny,“ líčil sedmadvacetiletý brankář.

Brněnskou bránu hájil Marek Čiliak, který ještě na začátku týdne nastoupil ve zlínském dresu pod Ještědem. Po tříměsíčním hostování ve Zlíně se vrátil zpět pod Špilberk. Kašík se postavil v prestižním souboji proti bývalému spoluhráči. "S Markem jsme teď nějakou dobu společně trénovali, takže nějaké pošťuchování tam bylo. Marek je skvělý kluk a je s ním sranda. Chtěl jsem vyhrát, což se podařilo,“ uvedl Kašík.

O vítězný gól se postaral při penaltovém rozstřelu obránce David Nosek, který po bekhendové kličce zavěsil kotouč parádně pod horní víko. "Pokaždé když jede Keson na mě, tak brble. Teď dal gól s přehledem, jak to má být a nájezd neskutečně zakončil,“ řekl na adresu úspěšného nájezdníka.

Kašík v utkání předvedl celkem 34 úspěšných zásahů, pouze dvakrát lovil kotouč ze sítě a potvrdil stoupající výkonnost. "Nechci to zakřiknout, že jsem ve formě. Mám před sebou ještě hodně práce. Už se těším, až ortézu sundám úplně. Ještě s ní chytám, ale možná je to pouze o pocitu a hlavě,“ objasnil strážce zlínského brankoviště.

Kašík měl podobně jako Čiliak proti sobě známé tváře, neboť v minulé sezoně po neúspěšném angažmá v dalekém Chabarovsku dva měsíce nosil modrobílý dres. V Kometě však neprorazil a vrátil se zpátky do Baťova města. "Když jsem chytal za Kometu, lidi mě tu nikdy úplně nepřijali. Dodnes to mrzí, jak to tehdy dopadlo. Lépe se mi tady chytá jako hostovi, zřejmě necítím tlak od domácích fandů,“ objasnil Kašík.

Brankář Libor Kašík zpracovává kotouč za brankou při extraligovém zápase v Brně. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT