Brankář Libor Kašík: Musíme pořád makat, nejde se na nic vymlouvat

Dřeli, makali, až do konce se snažili vyzrát na hostujícího brankáře Laca, ale zase jsou bez bodu. Hokejisté PSG Zlín prohráli popáté v řadě, tentokrát těsně podlehli Chomutovu 1:2. „Herně to dnes nebylo hrozné, snad to převedeme do zápasu s Libercem a v něm budeme bodovat," vyhlíží brankář Libor Kašík úterní domácí zápas.
- Herně už to bylo lepší, ale koncovka je asi prokletá, souhlasíte?
"Podle mě jsme dnes hráli dobře. I šance jsme konečně měli, jenže jsme je neproměnili. Měli jsme bodovat, bohužel to nevyšlo. Co k tomu více říct? Musíme pořád makat, tady se nedá na nic vymlouvat."

- Dnes jste měli i smůlu, za Lacem cinkly hned dvě tyčky...
"Také já jsem měl štěstí, když mě to za stavu 1:2 trefilo. To bych nehodnotil. Když půjdeme pořád do brány a budeme zakončovat, tak se to k nám otočí."

- Jaké jsou příčiny neutěšeného stavu, do kterého jste se jako celý tým dostali?
"Těžko říct. Hledám maximálně chyby u sebe. Nemůžu se dívat na ostatní a kopat kolem sebe, že mi třeba někdo nebrání, nebo že se útočníci nevrací. Musím makat a myslet jen sebe. Tím můžu pomoct týmu. Abych spekuloval, proč se nedaří, od toho tady nejsem."

- Jak se to dá zlomit?
"Každý musí začít u sebe. Podívat se na chyby, které jednotlivec v zápase provedl a příští kolo je neudělat."

- Je pro vás štěstí, že zápasy jdou rychle po sobě, a nemusíte se v porážkách moc dlouho babrat?
"Těžko říct, jestli je to štěstí nebo smůla. Ale nemyslím si, že to bylo hrozné, snad to převedeme do zápasu s Libercem a budeme v něm bodovat."

Gólman Libor Kašík si připsal během zápasu s Chomutovem 20 úspěšných zákroků, ale na dvě střely Pirátů nedosáhl.
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
PSG Berani Zlín