Brankář Jakub Sedláček se vrací po pěti letech do mateřského klubu!

Potvrzeno! Gólman Jakub Sedláček se dohodl s vedením extraligového hokejového klubu Aukro Berani Zlín na nové smlouvě a stal se první posilou Beranů pro příští extraligovou sezonu 2018/2019! Osmadvacetiletý odchovanec zlínského hokeje se vrací do rodného města po pěti letech strávených v zahraničí. „V případě odchodu Libora Kašíka potřebujeme mít na brankářském postu odpovídající náhradu. Kuba má všechny předpoklady, aby se stal oporou týmu a patřil k předním gólmanům extraligy. Jsme rádi, že navážeme na předchozí velmi dobrou spolupráci,“ pověděl Jiří Šolc, jednatel a sportovní manažer klubu.

„Do Zlína se velmi těším, neboť se vracím po pěti letech. Pro mě je teď důležité v příští sezoně  hodně chytat a pomoci rodnému klubu v postupu do vyřazovacích bojů v play off,“ řekl Jakub Sedláček. Ze Zlína odešel po extraligovém finále s Plzní v létě 2013 a poté čtyři sezony úspěšně působil v lotyšském týmu Dinamo Riga v KHL. V uplynulé sezoně začal v Hradci Králové jako náhrada za zraněnou jedničku Patrika Rybára. Poté krátce působil v italském Bolzanu v rámci EBEL ligy a sezonu dokončil opět v KHL, když oblékl pouze ve třech zápasech dres bratislavského Slovanu.
 
Na rozdíl od loňské sezony, kdy neměl během léta jasno o novém angažmá, se nyní může v klidu připravovat s jistotou staronového angažmá na příští sezonu. „Nechtěl jsem dlouho čekat. Chci se plně věnovat přípravě na příští sezonu, sžít se od začátku s týmem a dostat se do zápasového rytmu. Jsem opravdu velmi rád, že se vracím do Zlína a podepsal jsem tady opět smlouvu,“ uvedl Sedláček, který v KHL odchytal celkem 129 zápasů.
 
Poslední zápas ve zlínském dresu odehrál v dubnu 2013 v nezapomenutelném sedmém rozhodujícím finálovém zápase s Plzní. „Na to se nedá zapomenout. Zpětně to byl velký úspěch, druhé místo a první seniorská medaile. Ale porážka i po letech stále mrzí. Prohráli jsme v 97. minutě, chybělo skutečně málo. Ale není všemu konec, můžeme to zopakovat a sáhnout si opět na extraligový titul. Proto se vracím, chci se dostat do play off a tam přidat opět velký úspěch,“ řekl gólman Jakub Sedláček.
 
Jakub Sedláček (narozen 5. dubna 1990) působil v české extralize celkem 7 sezon, ve kterých odchytal v týmech Zlína a Hradce Králové celkem 200 zápasů s průměrem 2,51 gólů na utkání.

 

Brankář Jakub Sedláček se vrací po pěti letech do mateřského klubu a oblékne opět zlínský extraligový dres. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT