Brankář Huf dostal pochvalu od Jágra: Škoda, že tam nespadl gól

Odbyl si hodně nečekaný extraligový start. Brankář Daniel Huf naskočil do zápasu hokejistů PSG Berani Zlín s Kladnem zkraje druhé třetiny, když se zranila domácí jednička Libor Kašík. Inkasoval jednou a domácí tak prohráli 1:2. "Kluci celý zápas odmakali, moc mi pomohli a dobře bránili. Škoda, že nám tam nespadl nějaký gól," řekl po utkání dvacetiletý Huf.
- Do branky jste se dostal v hodně nečekanou chvíli, že?
"Je to tak. Když jsem viděl, že to Kaša nemůže dochytat, vzal jsem to v klidu a šel na to. V hlavě se mi jen odehrávalo: pro tohle jsi trénoval dvacet let. Šel jsem tam s tím, že si to užiju. Začátek byl ostrý, ale jsem tam od toho, abych klukům pomohl. Mrzí mě inkasovaný gól, projel mi tam náš obránce a to mě trochu zmátlo. Ještě jsem si sáhnul i na dorážku, ale bohužel..."

- Došlo vám hned, že proti vám stojí Jaromír Jágr?
"Jednou na mě vystřelil od modré čáry takovou prověrku na beton. Říkal jsem si: dobré, tak jsi chytil střelu pana Jágra. Jinak ale neřeším, kdo na mě střílí, chytám tu černou placku a na to se soustředím. Nechtěl jsem hlavně udělat nějakou chybu. Jen jsem si u něj všiml, že má strašně divný záhyb hokejky."

- Stejně jako Jágr jste byl vyhlášený nejlepším hráčem zápasu a po jeho skončení jste si něco dlouho říkali. Prozradíte, o co šlo?
"Pan Jágr mě pochválil, že se mu líbilo, jak jsem chytal. Řekl mi, že se omlouvá za to, co se stalo Kašovi, že to nechtěl a byla to smolná událost."

- Prohráli jste pošesté v řadě, jak se tým může zvednout?
"Věřím, že už to zlomíme. Musí to přijít, chceme to prolomit. Na trénincích makáme, každý si přidává, dřeme. Ale nedáváme hlavy dolů, věřím, že to otočíme a budeme zas mít vítěznou šňůru. Po utkání za námi byl v kabině pan Hosták, měl k nám motivační řeč a povzbudil nás. Musíme dál pracovat a nezbláznit se z toho. Dnes si prožijeme smutek do půlnoci, zítra je nový den a v neděli jedeme do Liberce."

Dvacetiletý gólman Daniel Huf předvádí jeden ze svých osmnácti úspěšných zákroků v extraligovém utkání s Kladnem. FOTO: ZLIN PRESS - DAVID PEŠKA