Brankář Hamrla se zúčastnil kempu pro mladé gólmany

Západočeské Rokycany se na týden staly centrem tuzemské brankářské školy. Pozvánku na kemp pro gólmany mládežnických reprezentací obdrželo celkem 29 hráčů napříč celou republikou. Ze zlínského klubu se zúčastnil soustředění 16letý Patrik Hamrla.

Mladí brankáři z kategorií U16 až U20 společně trénovali od neděle 14. do pátku 19. července. Ve dvou skupinách, střídavě na ledě i na suchu. „Tréninky jsme měli každý den zaměřené na něco jiného. Věnovali jsme se hře na blízkou vzdálenost, aktivním rukám, práci s holí a podobně. Příprava na suchu pak byla rozdělená do bloků. Účastnili jsme se workshopů, komentovaných tréninků. Hodně jsme cvičili na kyčle a na střed těla,“ přiblížil brankář Hamrla.

Organizátoři kempu si kladli za cíl mladé brankáře i jejich trenéry hlavně vzdělávat. Ostatně přípravu 29 účastníků vedlo celkem 19 trenérů. „Nechystáme vyloženě drilovací cvičení na ledě, ale bude to spíš o natáčení, videorozborech, komunikaci s kluky. Dáme jim také inspiraci, jak přistupovat k rozcvičení nebo ke cooldownu. Takže půjde spíš o motivační, inspirativní, vzdělávací kemp,“ vysvětloval trenér brankářů Českého hokeje Radek Toth v rozhovoru pro hokej.cz ještě před začátkem soustředění.

Hamrla, který v této sezoně spadá do kategorie U17, se kempu zúčastnil už loni. Tehdy však trénovali zvlášť mladší brankáři a zvlášť starší brankáři. Letos trénovali všichni pozvaní dohromady. Mladým hokejistům se mimo jiných věnoval také Ondřej Pavelec, bývalý brankář s více než 400 starty v NHL a mistr světa z roku 2010.

„Poznal jsem spoustu starších gólmanů. Všichni jsme byli dobrá parta, i s trenéry. Trenérský štáb byl celkově dobrý, Ondřej Pavelec k nám přistoupil skvěle. Povídal si s námi, konzultoval cvičení,“ pochvaloval si 16letý hokejista.

Hamrla, který věkem spadá mezi dorostence, sbíral reprezentační zkušenosti už v loňské sezoně. Spolu s dalšími zlínskými hokejisty, obráncem Filipem Šindelkem a útočníky Šimonem Frömelem a Lukášem Chludilem, patřil loni do širšího kádru reprezentační šestnáctky a zúčastnil se několika akcí národního týmu. Zkušenosti z brankářského soustředění mu tak mohou pomoci k tomu, aby se i nadále udržel v hledáčku reprezentačních koučů.

„Kemp byl hlavně o tom, aby nás viděli trenéři národních týmů a aby zhodnotili naši práci za uplynulou sezónu. Odvážím si z něj spoustu poznatků, na kterých mám zapracovat. Novinkou letos bylo, že jsme dostali složku pro kategorie U16 a U17. Ta obsahuje souhrn cvičení z kempu a věci, na kterých bychom měli zapracovat v klubech. Celkově beru kemp pozitivně, posunul mě zas o kousek dopředu,“ hlásí nadějný zlínský brankář.

Autor fotografie: Ronald Hansel (Juniorský hokej).