Bohumil Kožela vstoupí příští pátek do Síně slávy zlínského hokeje

Bohumil Kožela v pátek 5. října 2018 vstoupí do Síně slávy zlínského hokeje, kam jej nominovali fanoušci i stávající členové. Datum slavnostního vyvěšování dresu se změnil na žádost pana Kožely, který by se termínu 28. 9. z rodinných důvodů nemohl zúčastnit. Hráči PSG Berani Zlín nastoupí k zápasu v nové třetí sadě dresů!
Oslavy 90 let zlínského hokeje pomalu nabírají na obrátkách a 5. října se odehraje první velká akce. Pod strop Zimního stadionu Luďka Čajky bude vyvěšen dres Bohumila Kožely, který zlínskému hokeji zasvětil celý život.Kromě hráčské kariéry, jež začal v 50. letech za Spartak Gottwaldov, působil také jako trenér jak prvního týmu v 98 zápasech, tak v mládežnických týmech. Na přelomu 80. a 90. let se dostal do vedení klubu, kde účinkoval až do roku 2003. Kromě funkcí ve zlínském hokeji byl i prezidentem APK. Z této pozice předal také mistrovský pohár Miroslavu Okálovi v roce 2004.

Výroční zápas se uskuteční v pátek 5. října, kdy dochází k souběhu dvou utkání zlínských týmů (fotbalového i hokejového). Klub PSG Berani Zlín se rozhodl termín neměnit: "Minulý týden jsme ustoupili atraktivnímu utkání proti Baníku Ostrava. Chtěli jsme, aby si fanoušci užili obě tyto sportovní utkání. Pravidelně takhle ustupovat pro nás však není možné. Čtvrteční termíny nevyhovují mnoha fanouškům, kteří dojíždějí, což se projevilo na nižší návštěvnosti čtvrtečního utkání. V takových případech, kdy se termín dozvíme 2 týdny před zápasem, není možné vyjít vstříc všem fanouškům. Ale věříme, že tohle utkání a celý program bude natolik zajímavý, že Zimní stadion Luďka Čajky bude zaplněn aspoň stejně jako při zápase s Třincem.  Ta atmosféra byla opravdu skvělá," upřesnil Libor Kožík, marketingový manažer.

Tento zápas zlínští Berani odehrají v nové třetí sadě dresů, která bude zcela odlišná od běžných variant. "Prve bych chtěl poděkovat partnerům, kteří nám povolili změnu podkladů nebo barevných kombinací log. Díky tomu na žlutém drese více vyniknou detaily, které budou oslavovat jak samotný Zlín, tak legendy zlínského hokeje," poznamenal Libor Kožík.

Hlasování o 2. generaci zlínských legend začne 22. října a opět potrvá jeden týden. K dalšímu výročnímu utkání dojde 23. listopadu v utkání proti Spartě Praha. I tohle utkání bude odehráno ve slavnostní třetí variantě dresů.