Berany posílí Rihards Bukarts, na testu uspěli Freibergs a Illo

Extraligový tým Aukro Berani Zlín hlásí výraznou posilu do ofenzivních řad. Do české extraligy přichází útočník Rihards Bukarts z Lotyšska, mladší bratr Robertse. Ve Zlíně bude v příští sezoně působit další Lotyš, obránce Ralfs Freibergs a slovenský útočník Radoslav Illo. Oba uspěli na testu, zatímco další hráč na zkoušce Marek Zagrapan si nevybojoval místo v extraligovém kádru Beranů pro nadcházející sezonu a našel si angažmá ve švýcarském Winterthuru. Příchodem Rihardse Bukartse a Freibergse bude nastupovat ve Zlíně v extraligovém ročníku 2017/2018 hned trojice reprezentačních hokejistů Lotyšska!
RIHARDS BUKARTS (LAT)
Mladší bratr Robertse (narozen 31. prosince 1995) odešel do zámoří v létě 2013, kde působil téměř tři sezony v týmu Brendon Wheat Kings (WHL), poté přešel do celku Portland Winterhawks v juniorské soutěži. V loňské sezoně nastupoval za tým Springfield Thunderbirds (AHL) a Manchester Monarchs (ECHL). V Manchesteru odehrál celkem 37 zápasů, ve kterých nasbíral ve 37 zápasech celkem 33 kanadských bodů za 16 gólů a 17 nahrávek. Rodák z Jürmaly se po velmi dobré sezoně představil premiérově na květnovém mistrovství světa v Kolíně nad Rýnem, kde v národním dresu Lotyšska odehrál všech 7 zápasů a připsal si v produktivitě 3 asistence.

RALFS FREIBERGS (LAT)
Lotyšský bek Ralfs Freibergs (narozen 17. května 1991) působil celkem sedm sezon v zámoří v nižších soutěžích a loňskou sezonu odehrál v týmu účastníka Kontinentální hokejové ligy Dinama Riga, kde nastoupil k 38 zápasům a posbíral 6 kanadských bodů. Freibergs hrál na zimní olympiádě 2014 v Soči a třech mistrovstvích světa (2013 Helsinky, 2016 Moskva, 2017 Kolín nad Rýnem), zkušenosti má rovněž z nižších zámořských soutěží. Šestadvacetiletý obránce z Lotyšska se zapojil do přípravy na ledě extraligového týmu Aukro Berani Zlín, kde uspěl na zkoušce. „Rozhodl jsem se jít do Zlína, protože je to velmi dobrý tým na vysoké úrovni. Myslím, že je to pro mě velmi dobrá příležitost a budu tady spokojený,“ pověděl rodák z Rigy.

RADOSLAV ILLO (SVK)
Slovenský útočník Radoslav Illo (narozen 21. ledna 1990) hrál s výjimkou extraligového Martina v nižších zámořských ligách, naposledy v týmu ECHL Missouri Mavericks. Vyznačuje se zámořským stylem hokeje, k čemuž patří přímočarost, ale i tvrdá hra. Radoslav odcestoval v sedmnácti letech poprvé do zámoří, kde nastupoval za juniorský tým. V roce 2009 byl draftován v 5. kole na 136. místě Anaheimem Ducks. Po dostudování hrál AHL a měl slíbené, že podepíše smlouvu s Kačery. Jenomže podpis smlouvy nepřišel a šel do slovenského Martina. Po roce působení v rodném Slovensku odešel zpět do zámoří. Až v létě 2017 se vrátil, dá se říci domů. "Dostal jsem nabídku smlouvy i z Ameriky, ale když mě zlínský klub kontaktoval, rozhodl jsem se, že to zkusím. O české extralize mám dobré povědomí a chci se zde prosadit," řekl rodák z Považské Bystrice.

Ralfs Freibergs (Lotyšsko)

Radoslav Illo (Slovensko). FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT