Beranům začalo volno po předčasně ukončené sezoně

Nejen hokejový svět se kvůli šíření pandemie korovaviru zastavil. Hokejové arény a stadiony se zavřely ve složitých časech nejen v České republice a hokejová sezona byla předčasně ukončena. Předkolo play off Beranů s Olomoucí zůstalo nedohráno. Extraliga letos nevyhlásí vítěze a český hokej je poprvé od roku 1945 bez mistra. Tečkou za letošní sezonou 2019/2020 byly na začátku tohoto týdne pohovory trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík s jednotlivými hráči.
Pro zlínský hokej byla 52. sezona v nejvyšší soutěži na samém začátku velmi rušná. Beranům se od úvodních kol vůbec nedařilo, mužstvo v prvních šesti kolech nezískalo ani bod a po zpackaném začátku spadlo až na poslední místo v extraligové tabulce. Obrat nastal až v závěru října návratem hlavního trenéra Roberta Svobody. Žižka a spol. se zvedli, přišla série výher a bodová šnůra na přelomu roku tým katapultovala do klidného středu. Berani mohli i pomýšlet na přímý postup do čtvrtfinále, nicméně v závěrečné čtvrtině základní části se bodový zisk zastavil. Zlín obsadil v základní části desáté místo a potřetí v řadě postoupil do vyřazovacích bojů v play off. 

Předkolo s Olomoucí zůstalo za stavu 1:1 kvůli vyhlášenému nouzovému stavu nedohráno. Berani poslední zápas v sezoně vyhráli. „Nedohrané play off nás mrzí, ale plně respektujeme současnou situaci. Hokej v těchto dnech musí ustoupit do pozadí. Tým ve druhém zápase ukázal, že je soudržný a silný a má svou nespornou kvalitu, na které budeme stavět. Chceme poděkovat všem fanouškům, kteří nás neúnavně povzbuzovali a podporovali po celou sezonu. Hokej se hraje pro fanoušky a bez nich nemá jakýkoliv sport smysl,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér a sportovní manažer PSG Berani Zlín.

Zlínští hokejisté se naposledy sešli během letošní sezony v kompletním složení minulý čtvrtek. „Řekli jsme základní informace a kluci dostali poté volno. Kluci potřebují po náročné sezoně zregenerovat a vyléčit řadu zdravotních šrámů. Na začátku tohoto týdne ještě probíhají individuální pohovory s každým hráčem na téma hodnocení sezony, analýza jejich výkonů a perspektiva do dalšího období. Společně s asistentem Martinem Hamrlíkem říkáme hráčům, jaké jsou jejich možnosti, na co se mají zaměřit, ale chceme znát i jejich názor. Prvořadé je, aby to vedlo ke zlepšení po všech důležitých stránkách do příští sezony,“ upřesnil zlínský hlavní kouč. 

V současné nejisté době se dostává sport na vedlejší kolej. Kdy se hokejisté potkají znovu, netuší momentálně nikdo. „Musíme respektovat současný stav, nicméně pracujeme společně s Martinem na letní přípravě, abychom byli připraveni. Pokud nebude možné zahájit přípravu začátkem května, zareagujeme a hráči by část přípravy absolvovali individuálními tréninky. Jsou zkušení a určitě by to zvládli,“ řekl Svoboda.

Klíčový bude nástup na led. Prosákly kusé informace, že nový ročník extraligy má začít až ve druhé polovině září a termín zahájení přípravy na ledě může ovlivnit i pandemie koronaviru. „Předpokládáme, že nejpozději na začátku srpna budeme na ledě. Podle termínové listiny a rozlosování můžeme pak zareagovat. Ale uvidíme, jaká bude situace. Snad už budou myšlenky nás všech jen na sport,“ uzavřel Robert Svoboda.

Série předkola play off mezi Zlínem a Olomoucí zůstala nedohrána. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT