Berani zahajují přípravu na novou sezonu. V tréninku na suchu se zaměří na střelbu

Extraligoví hokejisté Aukro Berani Zlín od pondělí 23. dubna opět trénují. Jako první extraligový celek odstartují přípravu na novou extraligovou sezonu 2018/2019 pod vedením staronové trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík, které doplní při individuálních dovednostech sportovní manažer Jiří Šolc v roli dalšího asistenta. Pro zlínský hokej se jedná o jednapadesátou sezonu v nejvyšší soutěži mezi elitou a zároveň v lednu klub oslaví 90 let od vzniku ledního hokeje v Baťově městě! Suchá příprava Beranů bude trvat deset týdnů až do konce června. Poté následuje letní dovolená a ve druhé polovině července vyjedou zlínští hokejisté poprvé na led.

Staronoví trenéři Beranů již naplánovali v základních obrysech přípravu na suchu, přičemž silovou přípravu si vezme na povel kouč Radek Vašík. Mužstvo má sraz v pondělí 23. dubna v 9 hodin dopoledne v hráčské kabině na ZS Luďka Čajky a o půl hodiny později zahájí úvodní tréninkovou jednotku, která proběhne v posilovně PSG arény. Berani se budou připravovat ve zlínských podmínkách deset týdnů až do pátku 29. června. „Budeme se držet stejného modelu přípravy na suchu jako v loňské sezoně. Novinkou v letošní přípravě bude střelba na suchu, zaměříme se důkladně na tuhle dovednost, kterou je potřeba stále zdokonalovat. Chceme zlepšit i techniku hole,  bude to oživení a má to rovněž praktický význam. Poslední týden přípravy proběhnou v závěru června opět funkční testy. Neplánujeme soustředění, ale uprostřed přípravy dáme hráčům opět po loňské zkušenosti na přelomu května a června individuální regenerační týden,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér Aukro Berani Zlín.

Zlínští trenéři počítají v suché přípravě s účastí téměř 30 hokejistů. S týmem bude trénovat po návratu z dovolené po individuální domluvě v květnových dnech i brankář Libor Kašík, který plánuje zahraniční angažmá. Příležitost dostanou v suché přípravě i hráči z juniorky, kteří se připojí k týmu od května. O pohybu v hráčském kádru, odchodech a příchodech nových hráčů bude klub informovat začátkem května, neboť do konce dubna mají hráči platné smlouvy ve stávajících klubech. S týmem již začne trénovat první posila, gólman Jakub Sedláček, který se vrací do Zlína po pěti letech. „Koncem července chceme vyzkoušet na ledě zahraniční útočníky a pokud uspějí, nabídneme jim smlouvy. V loňské sezoně se nám tento model v případě obránce Ralfse Freibergse z Lotyšska velmi osvědčil,“ uvedl Jiří Šolc, jednatel a sportovní manažer klubu.

Mužstvo se sejde po dvoutýdenní letní dovolené k finální fázi přípravy před startem extraligy v polovině července, první týden bude ještě příprava na suchu a v pondělí 23. července Berani vyjedou poprvé na led. Nový ročník extraligy začne v první polovině září.

Hráčský kádr Aukro Berani Zlín v přípravě na suchu pro extraligovou sezonu 2018/2019:

Brankáři: Jakub Sedláček, Tomáš Štůrala, Daniel Šimonů, Daniel Huf, obránci: Tomáš Žižka, Ralfs Freibergs, David Nosek, Dalibor Řezníček, Martin Matějíček, Jakub Ferenc, Tomáš Valenta, Oldřich Horák, Daniel Gazda, útočníci: Antonín Honejsek, Zdeněk Okál, Pavel Kubiš, Jiří Ondráček, Tomáš Fořt, Michal Popelka, Pavel Sedláček, Štěpán Fryšara, Michal Gago, Jan Václavek, Jiří Karafiát.

Program přípravy na suchu v 1. týdnu (23. – 29. dubna):

Pondělí 23. dubna:9:30 – 11:00 hod: posilovna, PSG aréna
Úterý 24. dubna: 9:00 – 11:00 hod: plocha zimní stadion Luďka Čajky
Středa 25. dubna: 9:00 – 10:30 hod: tělocvična, Podhoří, 16:00 – 17:00 hod: posilovna
Čtvrtek 26. dubna: 9:30 – 11:00 hod: atletický Stadion mládeže
Pátek 27. dubna: 9:00 – 10:30 hod: fotbalové hřiště Mladcová, 11:00 hod: regenerace
Sobota 28, neděle 29. dubna: volno – individuální činnost