Berani zahájí moravskou bitvu v play off dvěma zápasy v Olomouci

Devátý březnový den roku 2020 startuje 27. ročník vyřazovacích bojů hokejové extraligy, letos pod názvem Generali Česká pojišťovna play off. Hokejisté PSG Berani Zlín se utkají v předkole hraném na tři vítězné zápasy s týmem HC Olomouc. Moravská série začne dvěma zápasy na ledě Kohoutů a zlínští hokejisté mají soupeři oplácet porážku z předkola play off před dvěma lety. Do sestavy se vrací kapitán mužstva Tomáš Žižka, naopak scházet bude zraněný útočník Štěpán Fryšara. Bitva o čtvrtfinále s Olomoucí začíná!
Berani postoupili potřetí v řadě do vyřazovacích zápasů play off. „Těší nás, že jsme se dostali po průběhu sezony do play off. Nekalkulovali jsme nad výběrem soupeře, hrajeme moravské derby s Olomoucí a očekávám tuhý boj. Čeká nás bojovný, disciplinovaný a nesmlouvavý soupeř. Náš herní projev neměníme. Věříme věcem, které jsme si nastavili už v předloňské sérii. Děláme vše proto, abychom byli tentokráte úspěšnější my,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér PSG Berani Zlín.

Kohoutům vyšel závěr základní části na výbornou, neboť z posledních patnácti zápasů nasbírali nejvíce bodů ze všech extraligových týmů! Olomouc na konci základní části vyhrála sedm z posledních deseti zápasů a jen ve dvou nebodovala. „Měli teď velmi dobré výsledky, výborně jim zachytal brankáři, ale play off je nová soutěž a hraje se od začátku. My máme zase Libora Kašíka a těšíme se na sérii. Věříme, že divácká kulisa bude na obou stadionech skvělá a hráči předvedou velmi dobrý hokej. Doufáme, že nezasáhne vyšší moc a budou zaplněné zimní stadiony,“ uvedl dvaapadesátiletý zlínský kouč.

Oba týmy se utkají v play off podruhé v historii. Před dvěma lety Olomouc vyřadila Berany v předkole 3:1 na zápasy. V jednotlivých zápasech tehdy příliš branek nepadlo. Začínalo se rovněž na ledě Kohoutů a série šla na vyrovnaného stavu 1:1 ke dvěma bitvám na zlínském ledě. Zlínští nevyužili výhodu domácího prostředí a prohráli oba zápasy po těsných výsledcích 1:2 a 2:3. “Soupeř byl šťastnější, ale ne lepší. Všechny duely byly o pár gólech. V paměti mám úvodní zápas, kde jsme hráli výborně a nakonec těsně prohráli. Z domácích soubojů se mně vybavuje naše přesilovka pět na tři, naskočil hráč z trestné lavice a dostali jsme gól. Právě to jsou ty maličkosti, které rozhodují celou sérii. Už je to pryč, čeká nás nová série. Začíná se od nuly a šance jsou vyrovnané,“ řekl Robert Svoboda.

Předkolo vyřazovacích bojů se hraje na rozdíl od dalších sérií pouze na tři vítězné zápasy. „Úvodní zápas je důležitý podobně jako dobrý vstup do turnaje, nicméně prvním bodem sérii nevyhrajete. Přejeme si dramatickou sérii podobně jako loni s Mladou Boleslaví, ale s lepším koncem. Kluci musí nechat na ledové ploše všechny síly,“ pravil Svoboda

Do sestavy se vrací po šestizápasové pauze kvůli zranění kapitán mužstva Tomáš Žižka. I přes návrat nejzkušenějšího obránce nejsou Berani kompletní, neboť minulý zápas nedohrál útočník Štěpán Fryšara. „V jeho případě to bohužel nevypadá na brzký návrat na led. Do sestavy proto naskočí Michal Popelka,“ objasnil Robert Svoboda. Zlínští hokejisté budou k jednotlivým zápasům v Olomouci dojíždět. Dopoledne absolvují rozbruslení na vlastním ledě ZS Luďka Čajky a po obědě se vydají cestu do hanácké metropole.

Informace k prodeji vstupenek na utkání v Olomouci najdete zde

První zápas předkola Generali Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy 2020 HC Olomouc – PSG Berani Zlín se hraje v pondělí 9. března od 17 hodin na Zimním stadionu v Olomouci, sledujte ho v přímém přenosu na televizní stanici ČT sport od 16:40 hodin, dále na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Program Generali Česká pojišťovna play off 2020 - předkolo:
Série HC Olomouc – PSG Berani Zlín

Pondělí 9. března - 1. zápas: HC Olomouc - PSG Berani Zlín (17 hodin)
Úterý 10. března - 2. zápas: HC Olomouc – PSG Berani Zlín (17 hodin)
Čtvrtek 12. března - 3. zápas: PSG Berani Zlín – HC Olomouc (17 hodin)
Pátek 13. března - případný 4. zápas: PSG Berani Zlín – HC Olomouc (19 hodin)
Neděle 15. března - případný 5. zápas: HC Olomouc – PSG Berani Zlín