Berani začínají zápasovou přípravu, na úvod je čeká doma pražská Slavia

Hokejisté PSG Berani Zlín odstartují sérii sedmi přípravných zápasů před startem extraligy v úterý 13. srpna v 18 hodin domácím duelem s pražskou Slavií. Utkání je součástí čtvrtého ročníku letního přípravného turnaje Zubr Cup, kde se dále představí účastníci Chance ligy, pořádající Přerov a Vsetín. Berani se střetnou dále ve čtvrtek 15. srpna s Přerovem na jeho ledě, duel se Vsetínem byl z bezpečnostních důvodů zrušen. Do úvodních přípravných zápasů zasáhnou s výjimkou reprezentanta Lukáše Buchty letní posily v čele se švédským útočníkem Rickardem Palmbergem. Zlínští hokejisté předchozí dva ročníky přerovského turnaje vyhráli, úvodní dějství bez účasti Zlína vyhrál pořádající klub.
Zlínu schází v prvním týdnu přátelských zápasů Tomáš Fořt, Lukáš Buchta a Daniel Gazda, kteří jsou na letním přípravném kempu národního týmu v Jihlavě. „Předpokládáme, že všechny hráče s výjimkou reprezentantů a Jirky Ondráčka dostaneme do hry během úvodních dvou zápasů se Slavií a Přerovem. První tři týdny v našem podání na ledě byly kondiční. Objem postupně narůstal, postupně jsme zapracovali určitý herní systém, abychom ve čtvrtém týdnu byli v určitém herním rozpoložení a věděli, co chceme hrát,“ pověděl Antonín Stavjaňa, hlavní trenér a sportovní manažer PSG Berani Zlín.

Sestava PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) - Matyáš Hamrlík, Žižka, Ferenc, Řezníček, Nosek, Freibergs, Padrnos - Okál, Palmberg, Köhler - Szturc, Honejsek, Šlahař - Herman, Popelka, Fryšara - Dufek, P. Sedláček, Kubiš - Dobiáš.

Žižka a spol. změří na úvod přípravy síly s pražskou Slavií, účastníkem Chance ligy. Tým z Vršovic vede Miloš Říha mladší. V útoku patří k oporám zkušení matadoři Jiří Doležal, Martin Šagát, Martin Ondráček, Daniel Vrdlovec, v obraně poté  Jan Novák a Petr Hořava.  Zajímavým hráčem ve slávistickém dresu je útočník Norair Hovsepjan z Arménie, který je na zkoušce. Čtyřiadvacetiletý rodák z hlavního města Jerevanu české prostředí velmi dobře zná. Od dětství žije v Praze, prošel mládeží Kladna a ve druhé lize oblékl dres pražské Kobry, Hodonína a Orlové. Na soupisce „sešívaných“ je i obránce Milan Antoš, devatenáctiletý syn bývalého útočníka a současného hokejového experta České televize.

Pražané odehráli v rámci letošní přípravy již tři zápasy a všechny prohráli. Nejdříve podlehli extraligovému Kladnu 4:6, poté nestačili v derby se Spartou (0:5) a naposledy prohráli s kazašským týmem Irtyš Pavlodar 1:3. Na Zubr Cupu se mužstvo z Vršovic představí podruhé. 

Soupiska HC Slavia Praha na turnaj Zubr Cup:
Brankáři: Martin Michajlov, Dominik Šorf, obránci: Milan Antoš, Jindřich Barák, Tomáš Duda, Tadeáš Hejda, Petr Hořava, Jan Novák, Marek Ryzák, Vojtěch Šmíd, Dominik Valík, útočníci: Jaroslav Brož, Jiří Doležal, Aleš Furch, Norair Hovsepjan, Viktor Martínek, Martin Ondráček, Martin Šagát, Tomáš Šmerha, David Šteiner, Tomáš Šťastný, Filip Vlček, Daniel Vrdlovec, Robin Všetečka.  Trenéři: Miloš Říha ml., Jan Srdínko.

Přípravný zápas PSG Berani Zlín versus HC Slavia Praha se hraje na ZS Luďka Čajky v úterý 13. srpna v 18 hodin. Držitelé permanentních karet mají na všechny přípravné zápasy pořádané ve Zlíně vstup zdarma. Na přípravné zápasy je stanoveno jednotné vstupné 50 korun,  pokladny se otevírají v 16:30 hodin, on-line prodej neproběhne.

Program čtvrtého ročníku turnaje ZUBR CUP 2019
Úterý 13. srpna:
PSG Berani Zlín – HC Slavia Praha (18 hodin)
HC Zubr Přerov – VHK Robe Vsetín (18 hodin) 
 
Středa 14. srpna: 
HC Zubr Přerov - HC Slavia Praha (18 hodin)

Čtvrtek 15. srpna
VHK Robe Vsetín - HC Slavia Praha (17 hodin, ve Vsetíně)
HC Zubr Přerov - PSG Berani Zlín (18 hodin)

Poznámka: Zápas mezi Zlínem a Vsetínem byl zrušen a kontumoval se poměrem 3:0 ve prospěch Vsetína.

PSG Berani Zlín  - HC Slavia Praha. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT