Berani začali další týden přípravy. Na marodce jsou Ondráček a Sedláček

Extraligoví hokejisté PSG Berani Zlín absolvují pod vedením trenérské dvojice Antonín Stavjaňa, Martin Hamrlík již třetí týden přípravy na suchu před novým ročníkem Tipsport extraligy 2019/2020. Nezvykle chladné a deštivé počasí na začátku května mění program míst jednotlivých tréninkových jednotek, do přípravy promluvily i dvě zranění vážnějšího charakteru. Po operacích jsou útočníci Jiří Ondráček a Pavel Sedláček, nicméně je velká pravděpodobnost, že oba stihnout začátek nové sezony. Ta startuje úvodním kolem v pátek 13. září, Berani se představí na ledě Karlových Varů.
Zlínští hokejisté zahájili předposlední dubnový den suchou přípravu, která potrvá devět týdnů až do závěru června. Úvodní čtyři týdny přípravy jsou objemové, poté proběhne soustředění a v červnu bude kladen důraz na dynamiku. Vzhledem k citelnému chladnu a dešti na venkovních hřištích probíhá příprava převážně pod střechou PSG arény a přilehlé posilovny. „Měli jsme připraveny dvě varianty a vzhledem k nepříznivému počasí využíváme variantu B. Zatímco atleti jezdí za teplem, my nikam neletíme. Mrzí nás, že nemůžeme například běhat v písku. V zimě jsou svaly studené a nechceme riskovat komplikace. Musí se improvizovat, každopádně hráči v tréninku nic neošidí,“ pověděl Antonín Stavjaňa, hlavní trenér extraligového týmu Beranů.

Suchou přípravu přerušili v těchto dnech dva zranění hráči. Pavel Sedláček si přenesl zranění ze závěru loňské sezony a po dohodě s lékaři podstoupil operaci křížového vazu. Jiří Ondráček si přivodil zranění na pondělním tréninku pod střechou PSG arény a následující den již podstoupil operaci achilovky. „To se zkrátka v hokejovém životě stává a nelze to nijak ovlivnit. Věříme, že se dají brzy po zdravotní stránce dohromady. Čeká je nyní dlouhá léčba a rehabilitace. Pokud všechno dobře dopadne, měli by nastoupit ve druhé polovině srpna na led. Je velká pravděpodobnost, že stihnou i začátek extraligy,“ uvedl Jiří Šolc, jednatel a sportovní manažer PSG Berani Zlín.


Pavel Sedláček (na snímku uprostřed) je po operaci křížového vazu v koleni a čeká ho podobně jako Jiřího Ondráčka dlouhá léčba a rehabilitace. FOTO: ZLÍNSKY DENÍK - JAN KARÁSEK.
×
Dnes v   | Dor.
Salith Šumperk
PSG Berani Zlín