Berani vyjedou na led! Přípravu zahájí Freibergs i Palmberg

Letní dovolená je u konce, extraligoví hokejisté PSG Berani nastupují opět do práce. V pondělí 22. července zahájí pod vedením trenérské dvojice Antonín Stavjaňa, Martin Hamrlík rozhodující část přípravy na ledě na nadcházející sezonu Tipsport extraligy 2019/2020. Ta bude pro zlínský hokej v pořadí již dvaapadesátá v nejvyšší soutěži. Na úvodním tréninku se objeví letní posily včetně švédského útočníka Rickarda Palmberga. Přípravu zahájí i lotyšský bek Ralfs Freibergs, který si loňskou sezonu prodloužil startem na světovém šampionátu a poté měl individuální přípravu na suchu. Berani odehrají v přípravě celkem osm zápasů, úvodní je na programu v úterý 13. srpna na domácím ledě s pražskou Slavií. Nový ročník extraligy startuje 13. září, Zlín hraje na úvod venku v Karlových Varech, o dva dny později je na programu domácí premiéra s Vítkovicemi.
Zlínská příprava na ledě potrvá necelých osm týdnů. První tři budou kondiční, přičemž ten úvodní vyloženě na zapracování. „Ze začátku bude náběhový program, zátěž bude postupná. Je potřeba si zvyknout na novou výstroj. Tempo nebude příliš ostré. Objem postupně naroste, chceme postupně zapracovat určitý herní systém, tak abychom ve čtvrtém týdnu byli v určitém herním rozpoložení a věděli, co chceme hrát,“ pověděl Antonín Stavjaňa, hlavní trenér PSG Berani Zlín. 

Hráči mají ranní sraz v 8:30 hodin v kabině na ZS Luďka Čajky, kde si na úvod zkompletují hokejovou výstroj. „Povíme si základní technické věci. K hráčům v kabině promluví generální manažer Martin Hosták a své si řekne i kustod Aleš Jordán. Poté se hráči již rozcvičí a obléknou výstroj,“ upřesnil šestapadesátiletý kouč.

Hráčský kádr se rozdělí na dvě skupiny. Jedna začne v 9:40 hodin trénink v posilovně, druhá vyjede na led PSG arény. Kolem jedenácté hodiny dopolední si skupiny vymění tréninková místa. „V každé skupině máme dvě kompletní pětky a dále je doplníme o tři až čtyři hráče. První dva týdny budou s námi trénovat čtyři kluci z Přerova, kteří mají vyřízený střídavý start. Chceme je vidět v akci na ledě, aby se rozehráli právě tady. Budou s námi trénovat i hráči, kteří tady nepůsobí jako například Jakub Sirota,“ vysvětlil Stavjaňa. 

Začátek přípravy ve Zlíně absolvují přerovští hokejisté Mikuláš Zbořil, Šimon Kratochvil, Jakub Navrátil a Robert Černý. Od třetího týdne se zapojí do přípravy i nadějní junioři. “Vezmeme do přípravy mladé kluky, kteří mají ambice probojovat se do seniorského týmu. Zároveň nám naplní hráčský kádr v přípravě na potřebný počet,“ uvedl zlínský trenér.

Do přípravy naskočí i devětadvacetiletý útočník Roman Szturc z Vítkovic, který podepsal ve Zlíně smlouvu zatím jen na začátek extraligy. „Jedná o zkušeného útočníka s velmi dobrým pohybem. Má nesporné fyzické a mentální přednosti a věřím, že se u nás uplatní. Jeho hostování je určitá pojistka pokud nebude do začátku extraligy stoprocentně fit Jirka Ondráček. S Pavlem Sedláčkem to vypadá nadějně, začne trénovat naplno,“ upřesnil Antonín Stavjaňa. Žižka a spol. zahájí úvodní dva týdny přípravu na PSG aréně, poté už bude led na hlavním stadionu Luďka Čajky.

Kádr PSG Berani Zlín v přípravě na ledě v extraligovém ročníku 2019/2020:
Brankáři: Libor Kašík, Daniel Huf, Michal Kořének
Obránci: Tomáš Žižka, David Nosek, Ralfs Freibergs (Lotyšsko), Jakub Ferenc, Dalibor Řezníček, Daniel Gazda, Lukáš Buchta, Matyáš Hamrlík - Mikuláš Zbořil, Robert Černý (oba Přerov)
Útočníci: Bedřich Köhler, Tomáš Fořt, Rickard Palmberg (Švédsko), Jiří Ondráček, Pavel Kubiš, Zdeněk Okál, Jakub Herman, Antonín Honejsek, Roman Szturc, Jakub Šlahař, Pavel Sedláček, Jan Dufek, Michal Popelka, Štěpán Fryšara - Šimon Kratochvil, Jakub Navrátil (oba Přerov).

Švédská posila Rickard Palmberg se zapojí do přípravy zlínských Beranů. FOTO: ZLIN PRESS - DAVID PEŠKA