Berani v rámci teambuildingu vyšli na Makytu a navštívili Jelínka

Extraligoví hokejisté PSG Berani Zlín si zpestřili letní přípravu na suchu teambuildingovou akcí v posledním květnovém týdnu. Program stmelovacího soustředění pod vedením nového hlavního trenéra Antonína Stavjani byl do poslední chvíle zahalen rouškou tajemství, k hráčům proniklo jen minimum informací. Vzhledem k nepříznivému počasí týmová akce neproběhla v kompletním programu, nicméně prověřila fyzickou a psychickou připravenost hráčů. Žižka a spol. absolvovali v chladném a deštivém počasí téměř čtyřicetikilometrový přechod z Vizovic až na česko-slovenské pomezí v podobě vrcholu Makyta v Javorníkách.
„Až se to rozběhne, hráči se dozvědí program. Už jen to, že teoreticky nevíte, kam pojedete a jak dlouho tam budete a jak to tam vypadá, je zajímavější, než když vám všechno nalajnují dopředu,“ pověděl trenér Antonín Stavjaňa pár dní před akcí. Zlínské hokejisty vyvezl autobus pár kilometrů za krajské město a nad Vizovicemi se vydali pěšky kolem Lidečka do okolních lesů na přechod k česko-slovenské hranici. Cíl byl na vrcholu západní části Javorníků, na 923 metrů vysokém vrcholu Makyta. 

„I přes zkrácený program jsem přesvědčen, že kluky tento dlouhý výšlap dostatečně prověřil. Nebylo tam žádné obecenstvo, každý šel vyloženě za sebe a pouze kvůli vlastnímu vědomí a respektu ke kamarádům a spoluhráčům. Bylo to velmi náročné i vzhledem k hustému dešti. Optimální trasa měří jednatřicet kilometrů, ale někteří kluci měli několik odboček a někteří si pár kilometrů zašli a měli v nohách přes čtyřicet kilometrů,“ pověděl Antonín Stavjaňa.

Hokejoví Berani se museli obejít bez jídla, mobilních telefonů a finančních prostředků. Na zádech měli jen batoh s pár věcmi na kempování včetně karimatek. „Hodně pršelo, kluci navlékli pláštěnky, poté byla zima. Tímto to bylo dvojnásobně náročné, ale všichni to zvládli. Jsou to vesměs mladí kluci. Já jsem zvyklý hodně chodit, hokejisté jsou zvyklí na jinou zátěž. Tohle bylo pro ně především o hlavě a všichni v této zkoušce uspěli,“ uvedl šestapadesátiletý kouč Zlína. 


Rozmary květnového počasí nakonec zrušily plány o několikadenním teambuldingu, přenocování v přírodě u jedné usedlosti v Javorníkách a následný den geokešingové hry. „Kluci několikrát promokli, ochladilo se a neměli by se, kde osušit. Nechtěli jsme riskovat, že půjdeme do zbytečného extrému. Autobusem jsme se vrátili do Zlína,“ vysvětlil Stavjaňa. 

Ve středu byla na programu regenerace a finále teambuildingu proběhlo následný den v prostorách firmy Rudolf Jelínek, kde byla připravena exkurze. Vizovická společnost poskytla zlínským hokejistům vstřícně prostory pro ukončení týmové akce a připravila na své náklady občerstvení, za což jí patří velké poděkování. 

Výstup na Makytu absolvoval téměř kompletní hráčský kádr Beranů, chyběli po operacích jen marodi Jiří Ondráček, Pavel Sedláček, kvůli angíně scházel i Antonín Honejsek. „Jsem zvědavý na reakci hráčů. V tuto chvíli je všechno bolí, ale s odstupem času to pro ně bude jednoznačně přínosem,“ uzavřel Antonín Stavjaňa.


Fotogalerie