Berani už trénují na ledě, hlásily se všechny posily + FOTO

Nástup na led po letní dovolené. Hokejisté PSG Berani Zlín rozjeli v pondělí 22. července klíčovou část přípravy před startem extraligové sezony 2019/2020. Na ledovou plochu PSG arény vyjelo pod vedením trenérského triumvirátu Antonín Stavjaňa, Martin Hamrlík, Richard Hrazdira celkem 30 hokejistů včetně tří přerovských hráčů a dvou hokejistů, kteří ve Zlíně nepůsobí. Přípravu zahájily všechny letní posily, úvodní trénink absolvovali útočníci Rickard Palmberg ze Švédska, Bedřich Köhler, Roman Szturc, Jan Dufek a obránce Lukáš Buchta. Zlínská příprava na ledě potrvá necelých osm týdnů. Nový ročník extraligy startuje 13. září, Zlín hraje na úvod venku v Karlových Varech, v neděli 15. září je na programu domácí premiéra s Vítkovicemi.
Úderem desáté hodiny se objevila na novotou třpytící se ledové ploše první skupina hráčů. „Rozdělili jsme se na dvě poloviny, když v každé skupině máme dvě pětky doplněné o další hráče, které tady máme na zkoušku z Přerova a můžeme je využít v rámci střídavých startů. Chceme mít v každé skupině zhruba čtrnáct hráčů. Budeme takhle trénovat úvodní dva týdny,“ pověděl Antonín Stavjaňa, hlavní trenér PSG Berani Zlín. První skupinu doplnili Michal Gago a Samuel Kapusta, devatenáctiletý syn bývalého zlínského hráče.  
 
Na ledě se objevili i útočníci Jiří Ondráček a Pavel Sedláček, kteří absolvovali před dvěma měsíci operace. Zatímco Sedláček (křížový vaz) už trénuje naplno, nejproduktivnější hráč loňské sezony Ondráček (achilovka) se na ledě sklouzl dvacet minut. „Pavel už trénuje naplno, i když do osobních soubojů ještě nemůže chodit. Spoluhráči to vědí a při tréninku ho pošetří. Jirka poprvé bruslil a je ve fázi, co noha v brusli udělá,“ vysvětlil Stavjaňa.
 
Nejnovější zlínskou akvizicí zatím na začátek extraligy je vítkovický forvard Roman Szturc. „Je to zkušený hokejista, který byl v létě bez smlouvy. Hrál dlouhá léta v Ostravě a každá taková změna hráče oživí. Roman nám pomůže na začátku sezony, kdy nemáme jistotu, zda Sedláček s Ondráčkem budou stoprocentně připraveni. Pokud budou obě strany spokojeni, můžeme se v říjnu bavit o jeho dalším setrvání ve Zlíně. Na druhou stranu musí někdo uvolnit místo ze současného kádru, případně odejít hostovat do jiného klubu,“ uvedl šestapadesátiletý kouč.   

Poprvé vyjel na zlínský led útočník Rickard Palmberg z Timry. Dosavadní hokejovou kariéru strávil třicetiletý centr výhradně v rodném Švédsku, česká extraliga bude pro něho první zahraniční štací. „Rickarda jsem viděl v akci na pár videích. Elitserien je jiná liga než naše. Uvidíme, jak rychle se adaptuje na novou soutěž a zdejší prostředí. Každopádně očekávání jsou velká,“ řekl Antonín Stavjaňa. 

Hráčský kádr PSG Berani Zlín při nástupu na led v rámci extraligové sezony 2019/2020
Šedí (brankáři): Libor Kašík, Daniel Huf, Michal Kořének

1. skupina
Žlutí: Ralfs Freibergs, David Nosek – Jan Dufek, Tomáš Fořt, Pavel Kubiš, Michal Gago, Samuel Kapusta
Modří: Jakub Ferenc, Dalibor Řezníček – Jakub Šlahař, Antonín Honejsek, Jakub Herman, Pavel Sedláček, Jiří Ondráček

2. skupina:
Žlutí: Tomáš Žižka, Lukáš Buchta  – Michal Popelka, Štěpán Fryšara, Roman Szturc, Jakub Navrátil (Přerov)
Modří: Daniel Gazda, Matyáš Hamrlík, Mikuláš Zbořil (Přerov) – Zdeněk Okál, Rickard Palmberg, Bedřich Köhler, Šimon Kratochvil (Přerov).

FOTO: ZLIN PRESS - DAVID PEŠKA

Fotogalerie