Berani trénují třetí týden na ledě, v dalším zahájí přípravné zápasy

Hokejisté PSG Berani Zlín se potí již třetí týden přípravy na ledě před startem nového extraligového ročníku. Zlínská příprava na ledě pod vedením trenérského triumvirátu Antonín Stavjaňa, Martin Hamrlík, Richard Hrazdira potrvá necelých osm týdnů. První tři týdny jsou kondiční, v následujícím již zahájí sérii sedmi přípravných zápasů před startem extraligy. „Objem postupně narůstá, chceme postupně zapracovat určitý herní systém, abychom ve čtvrtém týdnu byli v určitém herním rozpoložení a věděli, co chceme hrát,“ pověděl Antonín Stavjaňa, hlavní trenér a sportovní manažer PSG Berani Zlín.
Žižka a spol. nadále trénují v PSG aréně, na hlavní stadion Luďka Čajky se dostanou poprvé v pátek 9. srpna. Hlavní plochu zimního stadionu zabrali na pár dní filmaři, kteří točí ve Zlíně nový film s názvem Smečka. „Příprava jde podle plánu. I ve třetím týdnu trénujeme na dvě skupiny. V každé máme dvě kompletní pětky a hráčský kádr jsme doplnili třemi hokejisty z prvoligového Přerova. Postupně chceme zapojit do přípravy i nadějné juniory,“ upřesnil Stavjaňa. 

Začátek přípravy ve Zlíně absolvovali i přerovští hokejisté Mikuláš Zbořil, Šimon Kratochvil a Jakub Navrátil. Původně zamýšlený bek Robert Černý zahájil přípravu v Přerově, neboť prvoligový tým měl v přípravě nedostatek beků. „Kuba Navrátil  s námi trénoval první dny, neboť si podvrtl kotník. Šimon Kratochvíl tady zůstal a připravuje se s námi i třetí týden,“ řekl šestapadesátiletý Antonín Stavjaňa. Ve čtvrtečním přípravném zápase Přerova na ledě Třebíče nastoupí vedle Šimona Kratochvila v obraně i Matyáš Hamrlík a v útoku Štěpán Fryšara.

Zlín zahájí sérii přípravných zápasů v úterý 13. srpna, když se od 18 hodin utká doma s pražskou Slavií.  O dva dny později hraje na ledě Přerova.

Gólmanská jednička Libor Kašík v přípravě na ledě. FOTO: ZLIN PRESS - DAVID PEŠKA