Berani sehrají v přípravě osm zápasů. Na Zlín čeká Olomouc, Znojmo, Jihlava nebo Zvolen

Hokejisté Berani Zlín odehrají před startem extraligového ročníku 2018/2019 celkem osm přípravných utkání převážně se soupeři z Moravy. Šňůru přátelských utkání odstartují ve čtvrtek 9. srpna na domácím ledě s Duklou Jihlava. Duel se započítává do přerovského turnaje Zubr Cup, kde dále startují pořádající Přerov a účastník slovenské ligy z Nových Zámků. Svěřenci hlavního trenéra Roberta Svobody se dále utkají s extraligovou Olomoucí, síly změří s účastníkem EBEL ligy ze Znojma nebo slovenským Zvolenem. Generálkou na extraligový start (pátek 14. září doma s Třincem) bude utkání s Olomoucí v pátek 7. září na Hané.

Zlínský fanoušek uvidí před startem extraligy na zlínském ledě celkem čtyři přípravné zápasy. Berani se představí poprvé vlastním fanouškům ve čtvrtek 9. srpna při utkání s Jihlavou, v úterý 14. srpna přijede do Zlína účastník slovenské Tipsport ligy HC Nové Zámky, oba zápasy budou součástí přípravného turnaje Zubr Cup, kde Berani obhajují loňské prvenství. Dále se představí na ledě zimního stadionu Luďka Čajky hokejisté Olomouce a slovenského Zvolenu.

Berani se zúčastní v letošní sezoně opět přípravného turnaje Zubr Cupu v Přerově, nicméně dva zápasy s Jihlavou a Novými Zámky odehrají v domácím prostředí. „Pro lepší diváckou kulisu i atraktivnost sehrajeme tyto zápasy na vlastním ledě. Pouze s pořádajícím Přerovem budeme hrát na jeho ledě a pro fanoušky to bude po roce opět atraktivní zápas. Až tento týden přibyl čtvrtý účastník na přerovském turnaji, a to hokejisté z Nových Zámků. Nemáme široký hráčský kádr, odehrání sedmi nebo osmi přípravných zápasů považuji za dostatečný počet,“ pověděl Jiří Šolc, jednatel a sportovní manažer zlínského hokeje.

Přípravné zápasy hokejistů Berani Zlín před startem Tipsport extraligy 2018/2019:

Čtvrtek 9. srpna v 18 hodin: Zlín – HC Dukla Jihlava (ZUBR CUP)

Úterý 14. srpna v 18 hodin: Zlín – HC Nové Zámky (ZUBR CUP)

Čtvrtek 16. srpna v 19 hodin: HC Zubr Přerov – Zlín (ZUBR CUP)

Čtvrtek 23. srpna v 18 hodin: Orli Znojmo – Zlín

Úterý 28. srpna v 18 hodin: Zlín – HC Olomouc

Čtvrtek 30. srpna v 18 hodin: HC Dukla JIhlava – Zlín

Úterý 4. září v 18 hodin: Zlín – HKm Zvolen

Pátek 7. září v 18 hodin: HC Olomouc – Zlín

Poznámka: přesné začátky zápasů mohou být ještě upřesněny.


Hokejisté Zlína změří v přípravě síly s Olomoucí hned dvakrát. Odvetný duel na olomouckém ledě bude zároveň generálkou na extraligový start. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT