Berani poprvé na ledě: Na úvodním tréninku se potilo pět formací

Hokejisté Berani Zlín zahájili v pondělí 23. července rozhodující část přípravy na ledě před startem extraligové sezony 2018/2019. Trenérský štáb ve složení Robert Svoboda (hlavní trenér), Martin Hamrlík, Jiří Šolc (asistenti trenéra) a Richard Hrazdíra (trenér brankářů) přivítali na úvodním tréninku celkem 27 hokejistů včetně dvou zahraničních útočníků, kteří podstoupí ve Zlíně výkonnostní test a zabojují o místo v základním kádru. S týmem si poprvé zatrénovali Lotyš Edgars Kulda a Slovák Radovan Puliš. Trenéři mají k dispozici pět kompletních pětek, k zúžení kádru by mělo dojít zhruba po odehrání čtyř přípravných zápasů ve druhé polovině srpna.

Zatímco venku šplhala teplota rychle ke třicítce, v útrobách PSG arény panovala podstatně nižší teplota a chlad od novotou zářící ledové plochy. Celkem 27 hokejistů včetně dvou gólmanů se potilo ve žlutých a modrých dresech na úvodním tréninku.  Výkonnostní zkoušku absolvují dva zahraniční útočníci Edgars Kulda a Radovan Puliš. „Oba mají kvalitu a perspektivitu. Chceme je vidět hlavně v přípravných zápasech a uvidíme, zda si vybojují místo v kádru. Z předchozích sezon máme velmi dobré zkušenosti především s Lotyši,“ pověděl hlavní trenér Robert Svoboda na adresu zkoušených hráčů.

Na úvodním tréninku chyběli obránce Jan Dluhoš a útočník Jan Václavek, kteří jsou na přípravném kempu s reprezentační devatenáctkou a čeká je Turnaj čtyř zemí ve švýcarském Curychu. K týmu se připojí až ve druhém týdnu přípravy na ledě. Na ledě trénovalo celkem pět kompletních formací, v obraně zaskočili nadějní junioři Jáchym Janošek, Matyáš Hamrlík a odchovanec klubu Lukáš Buchta, který hraje univerzitní hokej v zámoří. Předpokládá se, že v zúženém kádru bude před startem extraligy 22 až 23 hokejistů.

Mezi posilami budí vedle gólmana Jakuba Sedláčka největší pozornost urostlý forvard Michal Poletín z Chomutova. „V minulých sezonách nám chyběl důraz před bránou a věříme, že právě Michal nám v ofenzivě hodně pomůže a naplní právě tuto roli,“ upřesnil kouč Svoboda.

Realizační tým rozšířil v roli dalšího asistenta Jiří Šolc. Současný jednatel a sportovní manažer klubu pomáhal trenérské dvojici již v loňské sezoně. Někdejší kouč reprezentační osmnáctky se proháněl po ledě již na úvodním tréninku. „Budu Robertovi a Martinovi k ruce a práci si rozdělíme. Má podpora pro tým je nyní oficiální. V přípravě trénujeme na dvě skupiny a jsem trenérům k ruce. Při extraligových zápasech budu na střídačce nebo v hledišti a sledovat soupeře. Záleží, jak se domluvíme. Je potřeba co nejrychleji reagovat na změny v zápase a tady mohu být pro tým prospěšný a užitečný,“ uvedl Jiří Šolc.

Berani sehrají před startem extraligy celkem osm přípravných zápasů převážně s moravskými soupeři. Síly změří ale i s týmy slovenské Tipsport ligy HKm Zvolen nebo HC Nové Zámky. „Počet přípravných zápasů není vysoký, ale nemáme tak široký kádr, abychom odehráli polovinu utkání se třemi pětkami a druhou polovinu s dalšími třemi útoky. Nechceme do zápasů zatahovat juniory, proto máme v plánu záměrně jen osm utkání,“ vysvětlil Jiří Šolc.

Složení týmu Berani Zlín při úvodním tréninku na ledě v sezoně 2018/2019:

Šedí (brankáři): 

J. Sedláček, Štůrala

Žlutí: 

Ferenc, Freibergs – Okál, Honejsek, Herman

Řezníček, Žižka – Šlahař, Werbik, Kubiš

Buchta, Janošek

Modří: 

Nosek, Valenta – Ondráček, Fořt, Poletín

Matějíček, Matyáš Hamrlík – Fryšara, Popelka, P. Sedláček

Puliš, Karafiát, Kulda

 

Fotogalerie