Berani ladí formu na závěr základní části a léčí zdravotní šrámy

Tipsport extraliga má na programu začátkem února třetí reprezentační přestávku během letošní sezony. V nejvyšší soutěži je odehráno celkem 43 kol a po závěrečné pauze začne pro čtrnáct mužstev finiš do závěru základní části. Hokejisté PSG Berani Zlín drží postupové místo do vyřazovacích bojů v play off, svěřencům trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík patří v tabulce deváté místo se ziskem jednašedesáti bodů. Extraliga se rozběhne naplno opět ve středu 12. února, Zlín hraje na ledě Kladna.
„Hráči dostali dva dny volna a od středy opět trénujeme. Ve srovnání s předchozími přestávkami máme drobnou změnu, neboť se sejdeme i v sobotu. V neděli je volno a poté máme dva dny přípravy na nejbližší zápas v Kladně,“ uvedl Robert Svoboda, hlavní trenér PSG Berani Zlín.

Zlínští hokejisté už ladí v pauze motory na závěr dlouhodobé části. „Program přípravy je stejný jako minule, důraz klademe na kondiční charakter tréninku. Vzhledem k tomu, že několik hráčů skolila viróza, přizpůsobíme tomu tréninkový program. Trénuje s námi i pár juniorů a snažíme se hlavně doléčit zdravotní problémy. Prvořadé je, aby kluci byli po přestávce zdravotně v pořádku a v co nejlepší kondici na závěr základní části,“ upřesnil dvaapadesátiletý zlínský kouč.

Extraliga měla od poloviny prosince do začátku února hodně nabitý program. Zlínští hokejisté sehráli celkem 17 zápasů a z této náročné série vybojovali slušnou porci třiceti extraligových bodů. Beranům patří devátá příčka v tabulce, která zaručuje po odehrání základní části vyřazovací boje v play off. Žižka a spol. mají náskok na jedenáctou nepostupovou příčku deset bodů. „Musíme být stále obezřetní. Jsme spokojení z pohledu, že jsme v desítce, ale spokojenost přináší ztráty. Mrzí nás prohrané zápasy ve Vítkovicích a Olomouci, hráči slyšeli kritiku z našich úst. Na druhou stranu nelze pořád vyhrávat, předtím jsme měli úspěšnou bodovou šnůru. Každopádně náladu nám spravil poslední zápas doma s Plzní a tříbodová jasná výhra. Rovněž 132 vstřelených gólů nabádá k optimismu do dalších kol,“ řekl Svoboda. 

 
Zatímco v prosincové pauze tým trénoval v kompletním složení, nyní kromě marodů schází i trio reprezentantů. Zatímco nominace francouzského útočníka Valentina Claireauxe a obránce Ralfse Freibergse z Lotyšska se předpokládala, pozvánka mladého forvarda Jana Dufka do českého národního týmu byla pro mnohé překvapením. „Honza prošel mládežnickou reprezentací a poznal jsem ho za svého působení v „devatenáctce“. Jeho nominace mě nepřekvapila, neboť patřil vždy k talentovaným hráčům. Na chvíli se sice ztratil v Americe, ale vrátil se domů a potřeboval více času, aby se tady prosadil. Zvládl to skvěle a patří ke klíčovým hráčům a tahounům mužstva. Těší mě, že dokráčel svými výbornými výkony až do české reprezentace,“ uvedl Robert Svoboda na adresu dvaadvacetiletého debutanta v národním dresu. 

Do závěru základní části zbývá odehrát devět extraligových kol. Zlín se představí čtyřikrát doma (Liberec, Kometa, Litvínov, Hradec Králové) a pětkrát hraje venku (Kladno, Pardubice, Třinec, Sparta, Mladá Boleslav). Dlouhodobá část extraligy končí dvaapadesátým kolem v pátek 6. března. Vyřazovací boje v předkole play off začínají v pondělí 9. března.

Nejbližší program extraligových zápasů po únorové reprezentační přestávce:
Středa 12. února v 17:20 hodin: venku Rytíři Kladno
Pátek 14. února v 17:30 hodin: doma Bílí Tygři Liberec
Neděle 16. února v 16:30 hodin: venku HC Dynamo Pardubice
Sobota 22. února v 15 hodin: doma HC Kometa Brno

Berani nezahálí ani během únorové reprezentační přestávky. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT