Berani hostí Kohouty: Branku střeží Štůrala, v útoku se představí Filip Chytil

Zlínští hokejisté se v tomto týdnu představí dvakrát na domácím kluzišti. V úterý do Baťova města zamíří extraligová Olomouc, ve čtvrtek zase slovenský extraligový tým ze Zvolena. S Kohouty svěřenci Rostislava Vlacha letos v přípravném duelu už jednou vyhráli, a to na Hané 2:1.
Stejně jako při posledním zápase v Bratislavě, kde ševci prohráli 2:5, bude mezi třemi tyčemi stát gólman Tomáš Štůrala. Obranu bude tvořit sedm beků, v prvním obranném páru bude úřadovat zkušený Jiří Marušák s Ondřejem Holomkem, který je v PSG na zkoušce. Jistotou je už dlouhou dobu první formace ve složení Bukarts, Holík, Říčka. Volno dostali Antonín Honejsek, Oldřich Horák, David Hrazdira s juniorem Gagem. Druhý junior Jiří Karafiát si plní reprezentační povinnosti na Turnaji čtyř. Ve čtvrté lajně si poprvé vyzkouší hokej na seniorské úrovni šestnáctiletý Filip Chytil, nedávný vítěz Memoriálu Ivana Hlinky v dresu české reprezentace.

Sestava PSG Zlín: Štůrala (Kašík) - Marušák, Holomek, Matějíček, Žižka, Bořuta, Blaťák, Kotvan - Bukarts, Holík, Říčka - Štumpf, Vlach, Veselý - Okál, Podešva, Kubiš - Šťastný, Chytil, Ondráček.

Přípravné utkání PSG Zlín - HC Olomouc se hraje na ZS Luďka Čajky ve Zlíně v úterý 23. srpna od 18 hodin. Jednotná cena vstupenek na přátelské zápasy před startem extraligové sezony činí podobně jako v loňském roce 30 Kč. Pokladny zimního stadionu budou otevřeny před utkáním od 17 hodin. Majitelé permanentních vstupenek mají vstup zdarma.
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
PSG Berani Zlín