Berani hlásí posilu do útoku: přichází Michal Poletín z Chomutova

Extraligový klub Berani Zlín získal výraznou posilu do ofenzivních řad pro nadcházející ročník Tipsport extraligy 2018/2019. Z týmů chomutovských Pirátů jde do Zlína útočník Michal Poletín, který podepsal v Baťově městě roční smlouvu s následnou opcí. Odchovanec pražské Slavie oblékne v české extralize dres čtvrtého týmu, kromě mateřského klubu působil v Plzni a v Chomutově. „Zájem byl oboustranný a jednání ze strany generálního manažera pana Hostáka velmi korektní. Jsem rád, že budu působit ve Zlíně, neboť věřím v týmový úspěch,“ řekl šestadvacetiletý forvard.

„Michal je velmi urostlý útočník s důrazným tlakem do brány. Má velmi dobré fyzické parametry a věříme, že bude jedním z těch, kdo se postarají po odchodu Robertse Bukartse o produktivitu týmu. Počítáme s ním do prvních dvou útoků. Určitě nebereme hráče z venku, aby nám vylepšil třetí nebo čtvrtou lajnu,“ pověděl Jiří Šolc, jednatel a sportovní manažer zlínského hokeje.

Poletín se připravuje více než měsíc individuálně v Praze pod dohledem kondičního trenéra. Do suché přípravy zlínského klubu se zapojí v pondělí 11. června, neboť v těchto dnech dokončuje vysokoškolské studium na České zemědělské univerzitě. „Zlín znám z extraligy jako velmi bojovný a zarputilý tým s rychlým přechodem do útočné fáze. Vždy tady byl skvělý gólman a velmi dobrá defenzivní hra,“ uvedl hokejista, který má velkou zálibu v myslivosti.

V pražské Slavii hrál společně s Tomášem Žižkou, pár kluků poznal v mládežnických reprezentacích, kde hrál například s Jakubem Sedláčkem, Antonínem Honejskem nebo Oldřichem Horákem. „Poznám ještě Kubu Šlahaře, snad jsem na někoho nezapomněl. Určitě nejdu do neznámého týmu,“ řekl urostlý forvard (191 cm výšky a 101 kg váhy).

 

Rodák z Prahy debutoval v nejvyšší soutěži na podzim roku 2010 v dresu mateřské Slavie. Další sezonu strávil převážně v prvoligovém Berouně, nicméně poté si vybojoval místo v základním kádru týmu z Edenu. Sezonu 2015/2016 strávil v Plzni, hokejově pookřál během dvouletého angažmá v Chomutově.

Michal Poletín (narozen 9. června 1991) odehrál v české extralize během osmi sezon v týmech Slavie, Plzně a Chomutova celkem 385 zápasů, ve kterých zaznamenal 105 kanadských bodů za 67 branek a 38 asistencí. Z extraligy vlastní dvě bronzové medaile (Slavia, Plzeň). Prošel mládežnickými reprezentačními výběry od 16 let až po „dvacítku“.

Berani získali zpět od mistrovské Komety Brno hráčská práva na útočníka Antonína Honejska. Další pozitivní informací je, že v rámci střídavých startů z prvoligového Přerova mohou za Zlín nastoupit i v nadcházející sezoně obránce Martin Novotný a útočník Jiří Goiš.