Benjamínek Filip Chytil po první trefě v extralize: Neskutečná euforie

Báječný podzim staršího dorostence Filipa Chytila pokračuje. Sotva se sedmnáctiletý zelenáč usadil v základní sestavě extraligového týmu mužů, dočkal se i první branky v české nejvyšší soutěži. Proti Kometě Brno pomohl ukázkovou kličkou ve 13. minutě k důležité výhře 4:3.

- Jak jste se po vstřeleném gólu cítil?
"Byla to neskutečná euforie. Ještě před domácími fanoušky a v derby proti Kometě. Něco neskutečného."

- Vaše branka vypadala hodně jednoduše, ale asi bylo těžké to takhle rychle provést, že?
"Celá lajna odvedla ohromnou práci. Jenom jsem to zakončil. Sjel jsem si před bránu a čekal, zda se tam náhodou neodrazí puk. Viděl jsem, že všichni protihráči se stahují na Michala Gaga a Pavla Kubiše, ten mi puk posunul. Otočil jsem se a viděl jsem, že brankář klečí. Tak jsem naznačil pohyb doprava a dal si puk doleva. Pak už byla prázdná brána a dal jsem to do ní."

- Je to velká úleva, že jste se v devatenáctém zápase konečně trefil?
"Ano, ale nemyslel jsem na to. Chtěl jsem hrát pro tým. Myslel jsem, že to přijde a přišlo to zrovna teď."

- Celý tým šel herně nahoru a o víkendu uhrál ve dvou utkáních šest bodů. V čem je hra jiná?
"Pod novými trenéry jsme se zvedli. Řekli jsme si něco nového, makali celý týden na tréninku a tohle vítězství je výsledek. Kluci bojovali už v utkání s Vary, díval jsem se. Dneska jsme to zopakovali a hráli ještě lépe."

- Proč jste nehrál v pátek?
"Byl jsem nemocný. Jsem rád, že jsem se vrátil zrovna na Brno. Cítil jsem se dobře. Nevím čím to bylo. Trénoval jsem jenom dva dny, v pátek jsem šel na krátké rozbruslení. Byl jsem odpočinutý."

- S Kometou to byla na ledě pořádní jízda, co?
"Mají spoustu kvalitních hráčů, Erat hrál v NHL, řada z nich KHL nebo na mistrovstvích světa. Je to elita, ale i ti se dají porazit a my jsme to zvládli. Celý zápas jsme výborně bránili. Výhru jsme si zasloužili."

Sedmnáctiletý útočník Filip Chytil v souboji s brněnským Martinem Nečasem, se kterým se setkává v české reprezentaci do 18 let.