Bedřich Köhler vyfasoval stopku na dva zápasy!

Útočník PSG Berani Zlín Bedřich Köhler dostal od disciplinární komise Extraligy ledního hokeje trest na dva zápasy za faul na Milana Douderu ze 43. minuty utkání utkání 9. kola s Třincem. V samotném zápase mu uložili rozhodčí Pavel Hodek a Slovinec Milan Zrnič trest na pět minut a do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Nejproduktivnější hráč Beranů bude chybět ve venkovních zápasech s Litvínovem a Hradcem Králové.
„Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se zabýval zákrokem ve zkráceném řízení. Po prostudování videozáznamu dospěl k závěru, že hráč vedl svůj zákrok na protihráče, který byl ve zranitelném postavení, neboť byl současně napadán i hráčem Romanem Szturcem. Před zákrokem zvýšil hráč s cílem dosažení jeho vyšší intenzity rychlost a rukou, zřetelně oddělenou od těla, při něm zasáhl protihráče do oblasti hlavy. Protihráč v důsledku střetu utkání nedokončil,“ je uvedeno v tiskové zprávě. 

Na základě uvedených skutečností potrestal předseda disciplinární komise ELH hráče Bedřicha Köhlera (PSG Berani Zlín) nepodmíněným zastavením činnosti na dvě soutěžní utkání za zásah do hlavy nebo krku. Köhler se vrátí do sestavy Zlína v domácím zápase 13. extraligového kola s Mladou Boleslaví, které je na programu v pátek 25. října. 

Záznam zákroku najdete ZDE

Útočník Bedřich Köhler při rozehrávce s pukem na holi, vlevo třinecký Matěj Stránský. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT