Bedřich Köhler: Naše hra padá s útočnou fází, ale zbraně neskládáme

Zlínští hokejisté předvedli v rámci 4. kola Tipsport extraligy v Plzni velmi slibný výkon, vstřelili čtyři góly, nicméně na první body sezony se silným protivníkem nedosáhli. Berani na rozdíl od předchozích zápasů dali více než dva góly, zlepšili koncovku, srdnatě bojovali až do závěrečné sirény, ale bez kýženého bodového úspěchu. „Naše hra bohužel padá s útočnou fází. Nepříznivé výsledky jdou jednoznačně za útokem. Víme, že nejsme v komfortní situaci, ale v žádném případě neskládáme zbraně. Musíme pracovat, bojovat a být lepší než v předchozích zápasech,“ pověděl Bedřich Köhler, který otevřel ve 4. minutě střelecký účet utkání na ledě plzeňských Indiánů.
„Prohráli jsme opět o gól. Už je to takový evergreen, že v každém utkání hrajeme power play a honíme góly v samotném závěru. V Plzni jsme dali čtyři góly, většinou na čtyři góly venku vyhrajete, ale nám se to bohužel nepodařilo.  Škoda, že jsme nedali čtyři góly v domácích zápasech s Vítkovicemi a Olomoucí,“ řekl po utkání Köhler, který společně s Antonínem Honejskem vévodí se třemi body klubové produktivitě.

Svěřenci trenéra Antonína Stavjani se trápili v předchozích bitvách se žalostnou koncovkou. Všechny zápasy prohráli o jeden gól. V Karlových Varech 1:2, doma s Vítkovicemi 2:3, s Olomoucí dostali dva góly při závěrečné hře bez brankáře a na ledě Indiánů to bylo o jednu branku. „V Plzni byl rozdíl v tom, že jsme dali čtyři góly. Můžeme si říkat, že děláme chyby vzadu, tento bek vyrobil individuální chybu, tohle křídlo nezatáhlo a dostali jsme gól. Zatím celá zodpovědnost hry jde za útočnou fází, když dostaneme ve Varech dva góly, my nejsme schopni dát tři branky. Výsledky jdou jednoznačně za útokem,“ vysvětlil forvard, který se vrátil do Zlína před sezonou z brněnské Komety.

Berani klesli v tabulce po čtvrtém kole až na poslední místo, když je přeskočil staronový nováček z Kladna. Právě Jágrův tým bude soupeřem Zlína doma v pátečním kole, v neděli Žižka a spol. hrají na ledě vedoucího Liberce. „Máme další týden před sebou, kvalitně potrénujeme. Nepotřebujeme slyšet poraženecké nálady nebo házení flinty do žita. Sezona je teprve na samém začátku, bude dlouhá a čeká nás ještě hodně zápasů. Víme, že nejsme v komfortní situaci, ale v žádném případě neskládáme zbraně. Musíme pracovat, bojovat a být lepší než v předchozích zápasech,“ uzavřel čtyřiatřicetiletý Bedřich Köhler.

Bedřich Köhler se raduje ze vstřeleného gólu na plzeňském ledě, k bodům to ale nevedlo. FOTO: ZLIN PRESS - ROMAN TUROVSKÝ