Autor vítězné trefy Jakub Šlahař: Čtvrtý gól nás uklidnil

Útočník Jakub Šlahař měl významný podíl na tříbodové výhře hokejistů PSG Berani Zlín na ledě Mladé Boleslavi V divoké přestřelce během úvodní třetiny vstřelil dva góly, přičemž ten druhý byl nakonec vítězný. „Právě čtvrtý gól nás uklidnil. Hecovali jsme se, abychom uhráli třetinu bez další inkasované branky, což se nám podařilo. Jsme za cennou výhru šťastní,“ řekl Šlahař, který byl vyhlášen nejlepším hráčem na straně vítězného celku.
Berani bodovali s Bruslaři naplno i na druhý pokus. Doma je porazili 4:0, nyní je srazili do kolen šesti góly. Zlínští rychle zapomněli na špatný výkon v pátečním souboji s Hradcem Králové. „Chtěli jsme doma bodovat, ale bohužel nám to nevyšlo. Řekli jsme, že pojedeme do Boleslavi pro body. Odvedli jsme tady výborný výkon a po zásluze vezeme tři body,“ vykládal osmadvacetiletý forvard.

Málokdo čekal, že během první dvacetiminutovky padne sedm branek. Hokejisté pálili jako u Verdunu, neboť šest gólů padlo během necelých sedmi minut! „Padl první, druhý, třetí, čtvrtý gól a už se to valilo. Říkali jsme, ať se to zastaví a máme více gólů než soupeř. Hrálo se stylem nahoru, dolů a padaly góly. Gólmani si ani nesáhli na puk. Poté už to byl souboj o každý kousek ledu a jsme rádi, že jsme to zvládli,“ pověděl Šlahař.
 
Brankostroj z úvodu se zastavil ve druhé třetině. „Snažili jsme se v kabině během první přestávky hlavně zklidnit. Určitě jsme neměli v plánu strhnout nějakou přestřelku. Důležité bylo, že jsme vyhráli úvodní třetinu,“ uvedl křídelní útočník.

Zlínští nepouštěli protivníka od druhé periody do větších šancí, pozorně bránili těsný náskok. Ten v závěru utkání ještě navýšili dvěma góly. „Určitě se vám dýchá a hraje lépe, když držíte vedení. Do posledního hráče jsme odváděli, co trenéři chtěli. Něco jsme si řekli a hráli jsme poté svou hru. A ta byla úspěšná,“ uzavřel Jakub Šlahař, který s osmi góly vede klubové pořadí střelců.