Autor první trefy Tomáš Valenta: Porazit Spartu je pokaždé těžké

To byl zápas! Hokejisté PSG Berani Zlín po vynikajícím výkonu porazili Spartu Praha 4:1 a výrazně navýšili svoji šanci na postup do předkola play-off. "Porazit Spartu je vždycky těžké, ale dnes jsme podali velmi dobrý výkon," řekl obránce Tomáš Valenta.
- Vstřelil jste první branku zápasu, u níž odvedl skvělou práci Jan Dufek, který ve Zlíně odehrál první extraligový zápas v rámci střídavých startů z prvoligové Poruby. Co na něj říkáte?
"Čtvrtá lajna odehrála celý zápas nadstandardně. Bylo to jejich utkání, moc nám pomohli. Celkově to bylo jako zápas v play off."

- Bylo na Spartě poznat, že jí to nyní moc nejde?
"Porazit Spartu je pokaždé těžké. Nemyslím si, že nejsou v pohodě. Měli sérii, že víc vyhrávají venku, ale dnes to nešlo poznat. Podali jsme jeden z lepších výkonů, což byl základ vítězství. Trenéři nám ukázali na videu, jakým stylem bychom mohli být úspěšní a kluci to dodržovali. Před poslední třetinou jsme hlavně nechtěli ustoupit ze svojí hry, která nás dostala do vedení. Zezadu jsme pořád hráli poctivě a nebáli jsme se přitom jít do útoku."

- Je v rámci boje o desítku důležité, že máte s Pražany lepší vzájemné zápasy?
"Nedíváme se na to. Musíme teď jít zápas od zápasů a každé z nich chtít vyhrát. Nedíváme se před sebe, ale jen sami na sebe. Po domácím utkání s Litvínovem jsme na ně ztráceli pět bodů, dnes jsme před nimi o tři, ale za dva dny to zase může být jinak."

- Jak se na vás podepsala vysoká středeční porážka 2:9 v Plzni?
"Trenéři nám řekli, ať to hodíme za hlavu. Nepřemýšleli jsme nad tím, co bylo. Hráli jsme nový zápas."
 
- Jak jste si užili parádní atmosféru na stadionu?
"Na Spartu lidé vždycky přijdou, je to pro ně velké lákadlo. Děkujeme ji, že se takhle chytli. Snad jsme je pozvali i na další utkání."Obránce Tomáš Valenta během extraligového utkání se Spartou. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT
×
Odehrané 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Oceláři Třinec