Autor gólu v power play David Šťastný: Bod bereme, lepší než nic

Deset vteřin před koncem zápasu vystřelil Beranům bod v power play. „Bereme ho, po druhé třetině, která se nám nevydařila, je dobrý. Lepší než nic,“ přiznal útočník David Šťastný po duelu s Hradcem Králové.
- Hodně se vám po vyrovnávací brance ulevilo? Už předtím jste měl pár šancí…
"Kdybych nedal, asi pověsím brusle a už nepřijedu. (směje se) První střela byla rychlá, střílel jsem z jedné a od brusle se to odrazilo. Podruhé jsem dostal sekeru a netrefil, napotřetí už jsem naštěstí dal gól. Šlo to pod brankářem, sám jsem si říkal, kudy to prošlo. Ležel na břichu a já do toho z otočky plácnul. Pak už jsem jen viděl puk v bráně."
 
- Mohli jste mít i druhý bod, ale v prodloužení trefil kapitán Veselý jen tyčku a z brejku pak hosté rozhodli…
"Veselka střílel dobře, přišlo mi, že gólman to nečekal. Škoda, je to i o štěstí, oni pak z protiútoku dali branku. Trenéři nás i tak pochválili, že máme bod, vyrovnali jsme zase v závěru. Ovšem určitě tam byly chyby ve druhé třetině, to jsme si taky rozebrali."
 
- Během zápasu se zranili obránce Martin Matějíček a útočník Antonín Honejsek, bylo to na souhře hodně poznat?

"Určitě nám oba dva chyběli. Ale celá druhá část hry byla špatná. Ani jsme mockrát nevystřelili, soupeř nás zatlačil. Ve třetí třetině se to zvedlo, měli jsme tlak a vyrovnali. Bylo poznat, že je Hradec soupeř ze špičky tabulky, když zapnuli, zavřeli nás v třetině."
 
- Přesilovky vám přitom moc nešly, ale v power-play jste letos skórovali už poněkolikáté. Čím to je?

"Je fakt, že nám hra bez brankáře docela jde. Musíte si věřit, že když jdete na led, tak gól dáte, jinak tam ani nemusíte být. Hrajeme trpělivě, dnes nám to zase vyšlo."

Vyrovnávací gól Davida Šťastného v čase 59:50 minuty poslal zápas Zlína s Hradcem Králové do prodloužení. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT