Antonín Honejsek o parádní kličce: Věděl jsem, co udělám

Po třech porážkách v řadě potřebovali konečně zabrat a povedlo se. Hokejisté PSG Berani Zlín porazili Litvínov 4:3 po prodloužení a udělali důležitý krok k postupu do předkola play off. Tři kola do konce základní části mají před jedenáctými Vítkovicemi náskok sedmi bodů. „Dnes je to pro nás ztráta ani ne tak s ohledem na tabulku, ale spíš pro vlastní pocit ze hry,“ řekl střelec rozhodující branky Antonín Honejsek.
Zlín sice v úvodní třetině inkasoval, ale brzy se zvedl a ovládl druhou část hry. Třemi brankami si vydobyl důležitý náskok 3:1, o nějž však v závěrečném dějství během 135 vteřin přišel a strachoval se pak i o udržení remízy. Naštěstí v prodloužení rozhodl Honejsek, který zakončil samostatný nájezd parádní kličkou a přesným zakončením. „Věděl jsem, co udělám. Když jedete v takové rychlosti, je lepší mít něco nachystaného,“ popsal.
 
Svoji trefou také odčinil situaci před druhou brankou Litvínova, kdy si vstřelil smolný vlastní gól. „Myslel jsem si, že puk normálně zpracuju a pojedu dopředu, jenže byl trochu odlepený od země… Takovou teč na druhé straně bych nikdy netrefil. Byla to smůla,“ prohodil Honejsek, jenž byl hodně sebekritický. „Po reprezentační pauze naše lajna nepředváděla dobré výkony, hlavně v přesilovkách jsme tápali. Dneska to bylo lepší, měli jsme více střel a dokonce jsme jednu přesilovku proměnili. To nám dřív chybělo. Doufám, že se od toho odrazíme.“
 
Zlínský centr neskrýval, že s herním projevem týmu spokojený není. „V posledních zápasech nehrajeme dobře, s takovou hrou bychom asi v play off neuspěli. Máme jediné štěstí, že máme ještě tři zápasy, ve kterých se můžeme připravit a všechno překopat,“ řekl. „Mám pocit, že z posledních deseti zápasů jsme devětkrát špatně začali první třetinu a pokaždé sedíme potom v šatně opaření, co se děje, že už je zápas. Tohle je hodně špatné, nevím, čím to je. Musíme začít hrát už od začátku a celých šedesát minut. Přijde mi, že letos jsme neměli pořádně ubráněný zápas, což Zlín vždycky zdobilo. Poněkolikáté jsme takhle ztratili body.“
 
Výhodou pro Zlín je páteční výsledek z Vítkovic, které doma po nájezdech podlehly Mladé Boleslav a po 49. kole ztrácejí na Berany sedm bodů. Honejsek a spol. tak pořád nemají jistotu postupu do předkola vyřazovací části, jsou však velmi blízko. „Máme to pořád kousek i na sedmé místo, máme větší polštář na jedenáctý flek, ale měla by nás trápit naše hra,“ dodal zlínský centr.

Antonín Honejsek s kotoučem na holi uniká Ondřeji Jurčíkovi. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇAT