Antonín Honejsek: Nejsme horší, ale nepadá nám to do brány

Potřetí za sebou vyšli bodově naprázdno a potvrdili, že se zatím trápí v koncovce. Hokejisté PSG Berani Zlín v domácím utkání prohráli s Olomoucí 1:4. "Je to smutné, zase jsme prohráli zápas, ve kterém jsme nebyli horší," povzdychl si útočník Antonín Honejsek.
- V čem je problém, že vám úvod sezony nevyšel?
"Máme nula bodů, ale mohli jsme jich v pohodě mít devět. Ani v jednom zápase jsme nebyli horší, jenže nepadá nám to do brány. Velký problém je ve střílení gólů, musíme to rapidně změnit. Těžko budeme vyhrávat na jednu branku."

- Jak se to dá změnit?
"Neřekl bych, že málo střílíme. Špatně zakončujeme, máme pětačtyřicet střel proti Vítkovicím, i dneska jich tam bylo dost. Dvakrát jedeme sami na bránu... Nad tím se musí zamyslet každý sám, na to nějaký recept není."

- Olomouc vám od chvíle, kdy si vypracovala náskok, dala jen minimum prostoru, že?
"Ve třetí třetině nás k ničemu nepustili. Měli jsme zápas rozhodnout za stavu 1:0, kdy jsme měli mraky šancí. Aura Olomouc, kdy nám dá haluzácký gól a pak to nějak ukope, zatím pořád trvá."

 Od čeho pozitivního se můžete odrazit?
"Myslím, že dokážeme soupeře zatlačit. Už ve Varech jsme měli vyhrát, šancí jsme měli jednoznačně nejvíc ze všech zápasů. Střílíme, ale nedáváme góly. Musíme se nad tím zamyslet. Čtyři branky ve třech utkáních je málo."

- V neděli míříte do Plzně, může pro vás být trochu výhodou, že tam můžete hrát zezadu a čekat na chyby soupeře? Zatím jste spíše museli tvořit a překonávat obranný val protivníka...
"Budeme hrát stejně jako dosud. Plzeň je úplně jiný mančaft, ale třeba nám pomůže, že jedeme ven a nebudeme si tak připouštět ten tlak. Mají jeden z nejlepších týmů v extralize, bude potřeba předvést stoprocentní výkon, abychom bodovali. Možná dobře, že hrajeme u tak silného soupeře. Uvidíme, jak to bude vypadat."

Útočník Antonín Honejsek vyváží kotouč z obranného pásmu v utkání s Olomoucí. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT