ANTONÍN HONEJSEK ČISTIL ŘEKU MORÁVKU

Řeka Morávka patří mezi toky s nejčistější vodou na Moravě. Aby tomu tak bylo i v budoucnu, potřebuje péči a pomoc lidí. Díky příspěvku pivovaru Radegast ve výši 200 tis. Kč na projekt Čistá Morávka projde řeka v následujících týdnech důkladným vyčištěním. Koryto bude zbaveno odpadků a invazních rostlin, zejména křídlatky. Jako první se do práce na řece pustilo asi 50 zástupců společnosti Plzeňský Prazdroj, které doprovodily moravské osobnosti, mezi nimiž nechyběl ani hráč PSG Zlín Antonín Honejsek.
Radegast se vaří v Beskydech a tak je přirozeně ochrana a péče o prostředí, ve kterém se rodí naše pivo, jednou ze zásad našeho podnikání. V loňském roce jsme podpořili výsadbu několika tisíc nových stromů v Beskydech a část z nich i sami zasadili. Letos jsme se tedy pustili do čištění Morávky,“ řekl marketingový manažer značky Radegast Karel Kraus. Do koryta řeky se vydalo asi 50 zástupců Plzeňského Prazdroje a asi deset moravských osobností. Všichni se pustili do vyčištění úseku v okolí Starého města u Frýdku-Místku. Obec Staré město se také postarala o likvidaci nasbíraného odpadu.
Péče o vodní zdroje a hospodárné užívání této suroviny je jednou z priorit společnosti Plzeňský Prazdroj, do které pivovar Radegast náleží. Úsporná opatření jsou zacílená na maximální využití vody v mycích, sanitačních a dalších technologických procesech.  To se v Nošovicích úspěšně daří, protože se spotřebou 2,91 hl vody  na 1 hl vyrobeného piva patří Radegast mezi 5 nejlepších pivovarů skupiny SABMiller, do které patří přes 100 pivovarů na celém světě.

foto 1
foto2