AKTUÁLNĚ: PSG Zlín se utká s Karlovými Vary. Pomůže zlepšená koncovka při utkání s Berlínem?

Tipsport extraliga ledního hokeje pokračuje od pátku 10. října rychlým tempem. Česká extraliga nabídne během deseti dnů hned pět kol a hrát se bude prakticky obden. Úřadující mistři z PSG Zlín zahájí náročný program na ZS Luďka Čajky zápasem s týmem HC Energie Karlovy Vary s cílem navázat na předchozí domácí výhru se Spartou a přidat na své konto další bodový zisk. Lázeňští hosté na úvod extraligy překvapili, neboť Západočechům patří slibná pátá příčka v tabulce. „Věřím, že nás zlepšená koncovka i produktivita při zápase s Berlínem v Lize mistrů nakopne i do extraligových bojů. Střelecká potence se zlepšila, přišly i šťastné góly. Doufejme, že pár jich přidáme i do sítě Varů,“ řekl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín. V sestavě Beranů nastoupí opět havířovský útočník Robert Říčka, oba kluby se dohodly na měsíčním působení urostlého forvarda ve Zlíně.

Blýskáním na lepší časy po prachbídnem začátku extraligy v podání úřadujících mistrů byla první výhra v letošní sezoně a premiérový bodový zisk v minulém utkání na domácím ledě. Čajánek a spol. porazili nebezpečnou Spartu 1:0 a mizerné sebevědomí si částečně zvedli výhrou 4:2 nad Eisbärenem Berlín v Lize mistrů. „Jsme rádi za vítězství i za to, že jsme dali po delším čase více než dva góly. Věřím, že se zvedne hráčům sebevědomí a naše výkony v extralize budou mít stoupající úroveň,“ pravil zlínský stratég po závěrečném vystoupení v obnovené Lize mistrů.

Zlín odstartuje šňůru pěti zápasů v rychlém sledu doma s Karlovými Vary. Zápodočeši i přes prognózy odborníků i expertů se pohybují v lepší polovině extraligové tabulky. „Karlovy Vary sbírají poctivě body a dělají postupné kroky. Dobře bruslí, jsou nebezpeční v prostoru před brankovištěm a udělali v létě s mladým hráčským kádrem velký kus práce. Dodržují herní systém a mají dva velmi dobré gólmany,“ řekl dvaapadesátiletý kouč Zlína. Energie přijede do Zlína bez distancovaného kapitána Dudy. „Radek je zkrátka rebel, umí góly dávat a určitě bude soupeři chybět. Ale musíme si dávat pozor i na další nebezpečné útočníky Varů,“ upřesnil Rostislav Vlach.

Berani zřejmě nastoupí v sestavě, která se bude blížit složení mužstva z minulého víkendu. „Pár drobných korektur tam ale bude,“ řekl neurčitě hlavní kouč Zlína. Určitě nenastoupí útočník Pavel Kubiš, který lečí třísla a obránce Martin Matějíček (chřipka) po dvou týdnech teprve začal s tréninkem. Proti Berlínu nehráli ani další beci Oldrich Kotvan a Oldřich Horák a o jejich případném startu se rozhodne až dopoledne v den zápasu. Do sestavy ještě nenaskočí zkušený matador Radim Tesařík. „Dohodli jsme s Radimem, že potřebuje kvalitně potrénovat a dohnat manko po zranění. Na začátku extraligy se necítil nejlépe, byl znát tréninkový handicap. Dopoledne trénuje s námi a odpoledne si přidává ještě další fázi ve Vsetíně,“ vysvětlil Rostislav Vlach.

Vyjasnila se rovněž situace kolem útočníka Robert Říčky z Havířova. Urostlý forvard odehrál v šesti dnech čtyři zápasy, po dvou v extralize a první lize. Nyní bude k dispozici a trénovat celý měsíc pouze ve Zlíně. „Došlo k dohodě obou klubů a je vyřízeno měsíční hostování. S Říčkou počítáme do sestavy už proti Varům. Opačným směrem vypomůže formou střídavého startu Tomáš Fořt,“ pověděl Vlach.

Zápas 10. kola Tipsport extraligy PSG Zlín versus HC Energie Karlovy Vary se hraje na ZS Luďka Čajky ve Zlíně v pátek 10. října v 17:30 hodin, pokladny jsou otevřeny od 16 hodin


PSG Zlín versus HC Energie Karlovy Vary