AKTUÁLNĚ: Jágrmánie je tady! Ve Zlíně je připraven hokejový svátek na závěr roku

Poslední zápas v letošním kalendářním roce čeká hokejisty PSG Zlín. A bude to výjimečná událost. Na Zimní stadion Luďka Čajky dorazí v neděli 30. prosince Rytíři Kladno s nejlepším českým hokejistou historie Jaromírem Jágrem. Utkání začíná v 17 hodin a uvidí ho vyprodaný stadion. Poslední volné vstupenky se budou prodávat od 15:30 hodin v pokladně na stadionu. „Bylo by krásné završit letošní rok vítězstvím,“ přeje si trenér Rostislav Vlach.
Tým PSG Zlín má v posledních týdnech výbornou formu. Doma zvítězil šestkrát v řadě a v pátek potvrdil, že se mu daří i na ledě soupeřů, když vyhrál 2:1 po samostatných nájezdech na Spartě. Přitom byl blízko plnému bodovému zisku, těsné vedení ztratil až půl minuty před koncem základní hrací doby „Chtěli jsme aspoň bod, nakonec jsme mohli mít tři,“ uvědomuje si Vlach. „Branka Sparty byla hodně šťastná. Naštěstí jsme pak zvládli samostatné nájezdy. Celý zápas nás držel výborným výkonem Kuba Sedláček.“

Ačkoliv původně to vypadalo, že Berani nastoupí v Praze bez klíčového obránce Martina Hamrlíka, zkušený bek nakonec do hry naskočil. „Ráno to zkusil na tréninku a naštěstí nebylo zranění vážnějšího rázu,“ oddychl si Vlach, který však stále nemůže počítat s dvojicí Martin Matějíček, Oldřich Horák. „Ani jeden z nich ještě netrénuje,“ poznamenal. Chybí i mladý zadák Patrik Urbanec, který hraje za národní tým do 20 let na světovém šampionátu v Rusku.

Zápas s Kladnem bude i možná poslední šancí, jak v extralize vidět výkony zámořských hvězd v čele s Jaromírem Jágrem. V zámoří se totiž usilovně jedná o nové kolektivní smlouvě a je možné, že NHL brzy začne. Domácí nejvyšší soutěž by tak přišla o fenomén s číslem 68, který plní zimní stadiony po celé zemi. Teď se představí ve Zlíně jako aktuálně druhý nejproduktivnější hráč extraligy s 51 kanadskými body.

„Jardovy výkony jdou stále nahoru. Je to zkušený hráč, takoví se rozehrávají během sezony a jejich výkonnost kulminuje na konci. Nebude jednoduché ho uhlídat, ale nijak speciálně se na to nepřipravujeme. Hráli jsme s Kladnem už dva zápasy, víme, co se od něj dá očekávat. Hlavně se těšíme na plný zimák, pro hráče i trenéry to je vždy velký zážitek,“ řekl trenér PSG Zlín.

Rytíři se na rozdíl od posledního vzájemného utkání ve Zlíně představí bez zkušených beků Tomáše Kaberleho a Marka Židlického, otazník visí nad startem zraněného centra Tomáše Plekance, který má problémy s žebry. Kromě Jágra tak z posil z NHL nastoupí zřejmě jen Jiří Tlustý. Kladnu se navíc v poslední době nedaří, ze sedmi zápasů získalo jen šest bodů za výhry nad Pardubicemi a v Chomutově, v tabulce mu ale stále patří solidní čtvrté místo.

„O ničem to nevypovídá, stále jde o silného soupeře. Dovedou se semknout a hrát kolektivně i bez hvězd ze zámoří, navíc s Jágrem v sestavě bude Kladno nesmírně nebezpečné. Potřebují bodovat, zadarmo nám nic nenechají,“ naznačil Vlach, který by chtěl potěšit zaplněný stadion výhrou. „Věřím, že nás fanoušci dotlačí k výhře stejně jako při prvním duelu s Kladnem. Jejich podporu budeme potřebovat,“ vzkazuje.