AKTUÁLNĚ: Do Zlína se vrací Josef Turek, tentokrát jako kouč Třince

Tipsport extraliga pokračuje v rychlém sledu v tomto týdnu opět třemi koly. Hokejisté PSG Zlín se utkají v úterním 23. kole na domácím ledě s Třincem a poté je čeká čtyřdenní trip po venkovních stadionech v Čechách. V pátek se představí v Českých Budějovicích a v neděli poté v Plzni. Zatímco na soupeřově ledě je Vlachova družina nejlepším extraligovým týmem, doma stále tápe a již šest zápasů v řadě nevyhrála. „Už to musíme konečně zlomit. Venku sice pravidelně vyhráváme, ale fanoušci čekají na naše domácí vítězství již hodně dlouho,“ řekl trenér Rostislav Vlach po pondělním tréninku. Do Zlína přijede ofenzívně laděný tým Třinec vedený bývalým zlínským asistentem Josefem Turkem. V sestavě Ocelářů září nejproduktivnější a nejlepší střelec extraligy Martin Růžička. Ten v dosavadních jednadvaceti zápasech nastřílel neuvěřitelný počet 22 gólů!

Čajánek a spol. se na souboj s Třincem skvěle naladili při nečekané výhře v Kladně. Osmá výhra v řadě venku ze sebou dala rychle zapomenout na pátečním nezdar se Spartou a předchozí porážky na domácím ledě. Vždyť porazit české hvězdy NHL v čele s Jágrem, Plekancem a Židlickým na jejich ledě se nestává každý den!

Zápas s Třincem bude i soubojem loňských parťáků na zlínské střídačce. Čeká se souboj trenérů Rostislava Vlacha versus Josefa Turka. Úvodní měření sil ve Slezsku vyhrál Zlín po těsné výhře 3:2. I tentokrát se očekává vyrovnaný zápas. „Oceláři mají velmi silné mužstvo a obrovskou sílu v útoku a výborného brankáře. Čekám těžký zápas a věřím, že doma konečně vyhrajeme,“ pověděl šéf zlínské střídačky. Letošní forma kanonýra Ocelářů Martina Růžičky budí oprávněný respekt. „Musíme si na něj dát větší pozor, nedávat mu prostor na ledě. Ale s osobním bráněním nepočítáme,“ uvedl Vlach. Třinec vyznává ofenzivní styl hokeje a společně s Plzní nastřílel zatím největší počet branek. „Mají k tomu vhodné typy hokejistů. Rovněž obránci jsou ofenzivnějšího charakteru. Příliš nebrání a sází hodně na to, že soupeře přehrají útočnou sílou. Daří se jim to, o čemž svědčí jejich výsledky,“ upřesnil Rostislav Vlach.

V sestavě Zlína se neobjeví obránce Petr Zámorský, který se zotavuje ze zranění (natržený postranní vaz v koleni). Chybět bude i slovenský bek Oldrich Kotvan, jehož skolila viróza. Po nucené jednozápasové stopce nastoupí již Martin Matějíček. „Uvidíme, zda dáme dohromady osm obránců. U Matějíčka se neočekává další trest, navíc nám může pomoci i junior Patrik Urbanec. Rozhodneme se ráno, zda do zápasu nastoupíme se sedmi nebo osmi obránci,“ řekl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín. V brance se objeví opět Jakub Sedláček a rovněž jednotlivé útoky nastoupí beze změny.

Zápas 23. kola Tipsport extraligy PSG Zlín – HC Oceláři Třinec se hraje na ZS Luďka Čajky ve Zlíně v úterý 20. listopadu od 17.30 hodin.

Zlín - Třinec