AKTUÁLNĚ: Berani odjeli do Karlových Varů bez Honejska, tým PSG umí na Energii zahrát

Tři zápasy, tři výhry. Tým PSG Zlín v poslední době na Karlovy Vary umí zahrát. Berani porazili Energii ve všech vzájemných zápasech letošní sezony a ve třech duelech neztratili ani bod. Vlachova družina se utká s oblíbeným soupeřem v rámci 42. kola Tipsport extraligy v neděli 20. ledna, odpolední utkání na ledě KV Areny začíná již v 15.30 hodin. Zllínské mužstvo se vydalo na dalekou cestu do lázeňského města s denním předstihem po dopoledním tréninku. S týmem neodcestoval druhý nejlepší střelec Antonín Honejsek, který i přes návrat do extraligy v pátečním duelu s Vítkovicemi stále není ještě po zdravotní stránce fit.
Čajánek a spol porazili v pátek na domácím ledě po velmi dobrém výkonu nebezpečné Vítkovice 5:3, když po úvodní třetině prohráli. Ve druhé části však vývoj utkání otočili, využili přesilové hry a po další výhře před vlastními fanoušky si připsali tři cenné body. „Vyrovnaný zápas, šance byly na obou stranách. My jsme začátek utkání trochu zaspali. I když mužstvo prohrávalo, dokázalo vývoj utkání dvakrát otočit, což z morálního hlediska tým určitě hodně posílí. Rovněž přesilovky jsme dokázali využít. Mnohdy to není o nacvičené herní situaci, ale o improvizaci a štěstí. Vyšlo nám to, měli jsme i s notnou dávkou štěstí, neboť Vítkovice hrály velmi dobře. Především v ofenzívě mají velkou sílu a jsme rádi za vydřené vítězství a tři body,“ pověděl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín.

Berani jsou v tabulce na druhém místě se ziskem 73 bodů, když na vedoucí Plzeň ztrácí sedm bodů. Mužstvo šlape a předvádí velmi dobrý hokej, menší problémy způsobuje jen marodka týmu. Mimo hru jsou stále Martin Matějíček, Jiří Ondráček, v minulém týdnu přibili na marodku zkušený bek Tomáš Linhart (zlomený nos), gólman Jakub Sedláček si natáhl kolenní vazy a nemoc skolila forvarda Filipa Čecha. K nim se opět přidal reprezentační útočník Antonín Honejsek, který se v pátek vrátil na extraligový led a vstřelil jeden z pěti gólů do vítkovické sítě. „Bohužel má opět problémy se zády, potřebuje vleklé zranění doléčit. Naštěstí v obraně můžeme počítat jak se zkušeným Radimem Tesaříkem, tak i s juniorem Patrikem Urbancem,“ upřesnil padesátiletý šéf zlínské střídačky. Matador Tesařík dal Vítkovicím dva góly, byl vyhlášen nejlepším hráčem na domácí straně, ale bojoval s virózou. Urbanec po zásahu holí od Bartánuse utrpěl tržnou ránu v obličeji, ale spravilo to pár stehů v oblasti rtu.

Karlovy Vary bojují o předkolo play off, momentálně okupují dvanácté místo s 48 body. Západočeši ztrácí na desáté místo zajišťující postup do vyřazovacích bojů sedm bodů. „Energie se v posledních kolech herně zvedla. Dost obměnila hráčský kádr a dobře chytá gólman Závorka. Pro nás to bude těžké utkání, neboť Vary chtějí bodovat a určitě budou hrát naplno. Budu spokojen, pokud se nám podaří urvat nějaký bod,“ řekl Vlach. Tým PSG vyhrál v letošní sezoně všechny tři vzájemné zápasy a neztratil s Energií ani bod.

Zápas bude výjimečný v dalším duelu mezi otcem Rostislavem a synem Romanem Vlachem. Bývalý zlínský útočník začal letošní sezonu hostováním v Liberci, nicméně letošní sezonu dohraje v Karlových Varech. „Roman v v Liberci příliš nehrál, proto zájem Západočechů uvítal. Po trejdu zde pravidelně hraje, chodí na přesilovky i oslabení a je často na ledě využíván. Věřím, že se po hokejové stránce zvedne.“

Zlínská družina se vydala na dlouhou cestu do Karlových Varů s denním předstihem klubovým autokarem půl hodiny po poledni. Před devatenáctou hodinou večerní se hráči ubytovali v moderním komplexu Spa Resort Sanssouci, který se nachází na klidném místě lázeňské zóny. „Jedná se o osvědčený hotelový resort, kde pravidelně při zápasech ve Varech nocujeme. Je to rozsáhlý hotel novějšího typu, tentokrát jsme ubytováni v části Švýcarský Dvůr. K dispozici máme i menší hotelový bazén, ale většinou kluci tuto možnost nevyužívají,“ pověděl Oldřich Šolc, vedoucí mužstva.

Vzhledem k časnému začátku nedělního utkání budou mít hráči časný budíček. Po brzké snídani je na programu již v 8.30 hodin zhruba čtyřicetiminutové rozbruslení na ledě KV Areny. „V jedenáct hodin následuje společný oběd, poté krátký odpočinek na pokojích a zhruba ve čtvrt na dvě odjezd do dějiště utkání. Naštěstí cesta autobusem trvá zhruba deset minut, sjedeme dolů k lázeňské kolonádě a kolem autobusového nádraží se dostaneme do moderní haly,“ upřesnil Šolc. Mužstvo krátce před obědem doplní brankář Libor Kašík a obránce Oldrich Kotvan. Oba pomohli prvoligové Olomouci v sobotním večeru k domácí výhře 4:0 nad Jihlavou.

Zápas 42. kola Tipsport extraligy HC Energie Karlovy Vary – PSG Zlín se odehraje v neděli 20. ledna, úvodní buly je stanoveno v 15.30 hodin.


PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary