Berani jsou po Spartě druhým nejlepším týmem na soupeřově ledě

Zní to téměř neuvěřitelně, ale statistiky neklamou. Hokejisté PSG Berani Zlín nasbírali v dosavadním průběhu extraligy na cizím ledě 28 bodů, což je řadí na druhou příčku společně s Plzní hned za pražskou Spartu. Výrazný bodový zisk zvenku je posunul na pozice znamenající po základní části vyřazovací zápasy v play off. „Dosavadních jednapadesát bodů je velmi příjemný počin na závěr třetí čtvrtiny. Průběžné osmé místo po nevydařeném začátku sezony je skvělé,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér PSG Berani Zlín.
Zlínští hokejisté bodovali z posledních devíti zápasů venku hned osmkrát. Pouze jednou vyšli naprázdno, když prohráli na ledě tehdejšího lídra extraligy z Liberce těsně 1:2. Žižka a spol. vytěžili z těchto devíti zápasů celkem osmnáct bodů. „Nejsem upjatý analyzovat všechna tato čísla, to by nám řekla hlubší analýza. K úspěšné sérii nám pomohla i vhodná skladba rozlosování. Pozitivum vidím ve skóre, výrazně se zvedla produktivita a například v oslabení jsme nejlepší extraligový tým. Suma sumárum, osmé místo je skvělé. Zvedli jsme se i na domácím ledě, i když to ještě není hitparáda,“ řekl Robert Svoboda.

Berani vyhráli na ledě silných týmů Třince, Komety, Plzně nebo Mladé Boleslavi. Žižkova družina srdnatě bojovala i na Spartě, kde prohrála až ve čtvrté minutě prodloužení a odvezla si cenný bod. „Začalo se nám venku dařit a vyhráli jsme rovněž u soupeřů z popředí tabulky. Od prosincové pauzy tým pravidelně boduje doma i venku. Nesmírně důležitá byla poslední výhra v Litvínově. Na tento souboj jsme se poctivě chystali a vyšlo nám to,“ uvedl Svoboda.

Zlínští hokejisté z dosud odehraných 18 zápasů venku devět vyhráli a pouze šestkrát zůstali bez bodů při celkovém skóre 61:51. Hráči z Baťova města se představí do únorové reprezentační přestávky ještě třikrát venku. Postupně pocestují do Hradce Králové, Vítkovic a Olomouce.

Zatímco na venkovních kluzištích vybojovali Berani 28 bodů, na domácím ledě zatím 23, což je řadí v počtu bodů na jedenáctou příčku. Zlín byl přitom dlouho nejhorším týmem, ale i na vlastním ledě rozdává fanouškům stále více radosti. Z posledních pěti zápasů čtyřikrát vyhrál a další příležitost se naskytne v sobotním zápase se Spartou.

Zlínští hokejisté jsou na venkovním ledě druhým nejlepším extraligovým týmem, když zatím nasbírali 28 bodů. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT