Automobilový jezdec Tomáš Kostka pokřtí kalendář zlínských hokejistů

Hokejový klub PSG Berani Zlín připravil pro fanoušky nástěnný měsíční kalendář 2020 s tématikou veteránů ze soukromého muzea historických automobilů Samohýl Motor ve Zlíně-Loukách. Slavnostní křest kalendáře s názvem Berani 2020 proběhne v neděli 10. listopadu v 15 hodin v prostorách Obchodního a zábavního centra Zlaté jablko ve Zlíně. Kalendář pokřtí vedle primátora statutárního města Zlína, prezidenta prezídia zlínského hokeje Ing. Jiřího Korce a kapitána týmu Tomáše Žižky soutěžní automobilový jezdec Tomáš Kostka ze Zlína.
Fanoušci zlínského hokeje se mohou těšit během nedělního odpoledne ve Zlatém jablku na autogramiádu zlínských Beranů a podpisy rozdá rovněž oblíbený jezdec rally Tomáš Kostka. Z hokejistů se autogramiády zúčastní Tomáš Fořt, Antonín Honejsek, Libor Kašík, Zdeněk Okál, Jiří Ondráček, David Nosek, Dalibor Řezníček a Tomáš Žižka. Odpolednem Vás provede slovem oblíbená moderátorka Wendy Březinová. 

Pětatřicetiletý Tomáš Kostka je známý v motoristickém světě jako skvělý automobilový jezdec, který dosáhl řady vavřínů. Původem okruhový jezdec zaujal svým účinkováním v DTM, kde jezdil pro tým Audi. Účastnil se mimo jiné také okruhových závodů A1 Grand Prix nebo startoval ve slavném automobilovém závodě 24 hodin Le Mans. Poté přešel na rally, kde si v prestižní evropské soutěži Barum Czech Rally Zlín  vysloužil třikrát stupně vítězů. Nejlépe zajel před třemi lety, když vybojoval druhou příčku, bronz přidal v letech 2012 a 2014. V letošním roce dojel na barumce společně se spolujezdcem Ladislavem Kučerou na voze Škoda Fabia R5 Evo na čtvrtém místě. Zlínský soutěžní jezdec absolvoval dvě rally v rámci mistrovství světa a v roce 2012 s vozem Citroën C4 vyhrál Mistrovství České republiky v jednodenní sprintrally. Kostka v rámci přípravy startuje pravidelně na republikovém šampionátu v silniční cyklistice po boku takových velikánů jako jsou Peter Sagan, Roman Kreuziger nebo Zdeněk Štybar.

Zakoupený kalendář si můžete nechat rovnou podepsat zlínskými hokejisty. Získáte nejen hodnotný suvenýr, ale především pěkný vánoční dárek. Hokejový kalendář Berani 2020 nafotili zlínští fotografové Robin Nevřala a David Peška. Formát má A3 a cena byla stanovena na 180 Kč.

Neváhejte a přijďte tuto neděli na slavnostní křest hokejového kalendáře zlínských Beranů do Zlatého jablka!

Brankář PSG Berani Zlín Libor Kašík u historického vozu Škoda Popular Roadster.