Berani bez reprezentantů léčí v listopadové pauze zdravotní šrámy

Tipsport extraliga má na programu začátkem listopadu úvodní přestávku během základní části. Pro extraligové hokejisty PSG Berani Zlín trvá reprezentační pauza devět dní. Zlínští hokejisté se připravují na pokračování extraligy, kde zatím okupují v tabulce třinácté místo s šestnácti body. „Pauza není příliš velká, ale pomůže nám doléčit drobné zdravotní šrámy. Naplno trénují Tomáš Fořt a Zdeněk Okál, oba již budou stoprocentně připraveni naskočit do zápasů,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér. Nejvyšší soutěž se rozběhne dvěma předehrávkami opět ve středu 13. listopadu, Berany čeká doma atraktivní derby s Kometou Brno.
„Kluci dostali po domácím zápase s Plzní dva dny volno. Od středy kombinujeme přípravu na ledě s posilovnou, přitom tento program máme tři dny. V sobotu je volno a v neděli už opět trénujeme, protože ve středu máme předehrávku s Kometou,“ uvedl Robert Svoboda, hlavní trenér PSG Berani Zlín.

Zápas v Olomouci nedohráli pro zranění kapitán týmu Tomáš Žižka a další obránce Dalibor Řezníček. Oba chyběli v posledním zápase před pauzou. „Podle podrobných lékařských vyšetření se nejedná o vážná zranění, která by je měla na delší dobu vyřadit ze hry. Tento týden s námi ještě netrénují, ale díváme se na jejich návrat optimisticky. Možná naskočí do hry hned po přestávce,“ řekl dvaapadesátiletý zlínský kouč.
   
Na reprezentační srazy odjeli obránce Ralfs Freibergs (Lotyšsko), útočníci Valentin Claireaux (Francie) a Žiga Jeglič (Slovinsko). Není bez zajímavosti, že všichni tři se setkají v lotyšské Liepaji, kde proběhne od 7. do 9. listopadu Turnaj čtyř národů ještě za účasti Běloruska.

S týmem netrénuje pro drobné zranění kolena bek Daniel Gazda a junior Matyáš Hamrlík byl povolán do reprezentačního výběru do devatenácti let k zápasům s Finskem. „V obraně nás příliš není, proto s námi tento týden trénují Mikuláš Zbořil a Robert Černý z Přerova,“ vysvětlil Robert Svoboda.Nejbližší program extraligových zápasů po listopadové přestávce:
Středa 13. listopadu v 17:30 hodin: doma Kometa Brno 
Pátek 15. listopadu v 18:00 hodin: venku Rytíři Kladno
Neděle 17. listopadu v 15:30 hodin: doma Bílí Tygři Liberec

Útočník PSG Berani Zlín Pavel Kubiš se připravuje na další pokračování extraligy: FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT