Útočník Jakub Šlahař: Věřili jsme, že body v Hradci uděláme a vyhrajeme!

Týdenní čekání na zápas hokejisty PSG Berani Zlín nabudilo natolik, že z Hradce Králové vezou všechny body za vítěznou přestřelku 6:5. Osmadvacetiletý útočník Jakub Šlahař, který si v zápase připsal jeden gól a jednu asistenci, mluvil o tom, jak tým nakopla trenérská změna a jak věří, že tato vydřená výhra posadí Berany na vítěznou vlnu.
- Jakube, po týdenním dlouhém čekání na ostrý zápas, jste vyhráli. Jak důležitý byl zápas na ledě Hradce Králové?
"Po všech změnách to byl velmi důležitý zápas. Chtěli jsme dokázat, že pozice, kde se nacházíme, není nám určená. Pomáhali jsme si jeden druhému, šli jsme si pro výhru jako jeden tým. Jsme moc šťastní, že to vyšlo." 

- Soupeř neustále dotahoval váš dvougólový náskok, nebyli jste po předchozích nepovedených zápasech nervózní?
"Věřili jsme, že body tady uděláme. Dobře jsme začali, sice nás trochu položil gól do šatny, ale poté už jsme neustále vedli. Sice nás soupeř dost tlačil, byli jsme často pod tlakem, ale důležité jsou tři body. A ty máme."

- Váš gól v přesilovce byl včetně žabky Antonína Honejska naprosto přesnou prací, popište tuto gólovou situaci.
"Byl jsem na pozici na dlouhé straně, kam to někdy Tonda při přesilovce zkouší hrát přes pásmo. Musím ho pochválit, dal skvělou žabičku, sedla mi skvěle na hokejku a už jsem jen trefil bránu."

- Zápas skončil po divoké přestřelce výhrou 6:5. Je to hokej, kterým byste se chtěli prezentovat?
"Mrzí nás chyby, které jsme udělali, mohli jsme vyhrát klidněji. Věříme, že tohle byl ten zápas, který otočí sezonu. Je to obrovské zadostiučinění, že pořád makáme. Pevně věříme, že to otočíme. Těšíme se na další zápas a škoda jen, že bude až za pět dní. Chtěli bychom hrát hned v úterý, ale takový je los. Jsme hlavně pozitivně naladění."