Kapitán Tomáš Žižka: Nesmíme si zvyknout, že prohráváme

Proti obhájcům titulu dřeli a dlouho drželi naději na bodový zisk, jenže podruhé v řadě vyšli naprázdno. Hokejisté PSG Berani Zlín v domácím utkání podlehli Ocelářům Třinec 2:5 a v tabulce klesli na poslední místo. „V kabině jsme si řekli, že nepříznivou sérii musíme zastavit. Nesmíme si zvyknout na to, že prohráváme,“ burcuje kapitán Tomáš Žižka.
Právě on poslal Berany do vedení, jenže v poslední minutě první třetiny o něj domácí přišli. Hosté po vyrovnání, které musel potvrdit videorozhodčí, přidali a ve druhé části hry si vytvořili rozhodující náskok. Ten ještě pojistili v závěrečném dějství během pětiminutové přesilovky po vyloučení Bedřicha Köhlera a pak jej navýšili střelou do prázdné brány. „První inkasovaný gól byl nepříjemný, srazil nás z euforie dolů. Pořád to ale bylo hratelné, jenže třetí branka nás srazila, navíc byla smolná. Už jsme na to nedokázali zareagovat,“ zmínil Žižka.

Marně domácí bušili do třinecké defenzívy v čele s Patrikem Bartošákem. Hostující obrana pracovala dobře a řada střel ani na reprezentačního brankáře neprošla. Zlínu navíc nevycházely ani hry v početní výhodě. „Nejsme teď v pohodě. K soupeři se puk odrazí a potrestá nás, naopak my nejsme schopní odskočit na výraznější náskok třeba dvou branek, který by nás uklidnil,“ povzdychl si Žižka. 

„Máme dvacet hráčů na ledě, kteří jsou na tom teď bohužel stejně, Nikdo nevyčnívá, což je smutné, ale kluci, kterým to nejde, musí hrát jednodušeji a rvát se o puk. Ono to pak přijde. Takový je zákon, že padne i škaredý gól odrazem od brusle. Pokud to ale budeme hrát pořád stejně a budeme chtít někoho přehrávat, tak se budeme propadat hlouběji,“ poznamenal. 

Zlín není v komfortní pozici. Po desíti kolech má na svém kontě pouze šest bodů za triumfy nad Pardubicemi a Kometou Brna, zbylých sedm zápasů prohrál. „Na Kometě to přitom bylo utkání, které nám pomohlo zvednout se psychicky a uvědomit si, že umíme vyhrávat. Takový zápas se ale musí doma potvrdit a my to nedokázali ani se Spartou, ani s Třincem. Tím jsme body z Brna degradovali,“ řekl kapitán mužstva.

V neděli čeká Stavjaňův výběr důležité střetnutí na ledě Litvínova, který se v úvodu extraligy zatím rovněž trápí. „Musíme to zastavit a odvézt z Litvínova body. Potřebujeme naskočit na bodovou vlnu, jinak to bude špatné. Bavíme se o tom i v kabině, to co, tam padlo, bylo správně řečeno. Nesmíme si zvyknout prohrávat. Musíme být naštvaní a adrenalin, který v nás je, prodat v zápase,“ dodal Žižka.

Zlínský kapitán Tomáš Žižka během extraligového utkání s Třincem. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT