Berani léčí v pauze zdravotní šrámy a ladí formu na závěr základní části

Tipsport extraliga má na programu začátkem února devítidenní reprezentační přestávku. Hokejisté PSG Berani Zlín začali po třech dnech volna opět s přípravou na ledě i v posilovně, aby byli stoprocentně připraveni na závěrečné zápasy v základní části. Ve hře je postup do předkola play off a účast ve vyřazovacích zápasech mezi desítkou nejlepších týmů. "Pro nás je nejdůležitější doléčit v pauze zdravotní šrámy a drobná zranění z lednových zápasů, abychom byli stoprocentně připraveni na závěrečnou část," pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér. Nejvyšší soutěž se rozběhne opět ve středu 13. února a do závěru základní části extraligy zbývá odehrát deset zápasů, ve hře je ještě třicet bodů!
"Program je v únorové přestávce v podstatě stejný jako v té předchozí, jen nám přibyla účast na společenské akci v podobě sobotního Ševcovského plesu. Rovněž v prosinci jsme měli tři dny volno,  po náročném programu bylo potřeba si vyčistit hlavy a především si odpočinout a načerpat nové síly. Tento režim je pro nás vhodnější a od čtvrtku už opět trénujeme každý den včetně víkendu až do středy, kdy se extraliga opět rozběhne domácím zápasem s Karlovými Vary," řekl trenér Svoboda.

Na programu jsou tréninky na ledě v kombinaci s kondiční přípravou v posilovně. Cílem je kvalitně potrénovat i v kombinaci s volnem, aby měli kluci chuť do dalších extraligových soubojů. Během přestávky je čas především na vyléčení šrámů a zranění z předchozích extraligových zápasů- "Pro nás je prvořadé, aby byli kluci v výborném zdravotním stavu, proto nám přišla pauza vhod. Hráči jako Tomáš Fořt, Jiří Ondráček a další potřebují doléčit drobná zranění. Nemáme příliš široký hráčský kádr a dostatek možností tyto hráče v případě absence nahradit," uvedl jednapadesátiletý zlínský kouč.

Žižka a spol. nasbírali v dosavadním průběhu extraligy během dvaačtyřiceti odehraných kol celkem 56 bodů s mírně pasivním skóre 113:117. Berani mají na desátý Litvínov manko pěti bodů, vzhledem k horším vzájemným zápasům se Severočechy se jedná o šest bodů. Do konce základní části se bude hrát ještě o velký počet třiceti bodů!  „Máme před sebou řadu zápasů, ve hře je spousta bodů. Bojujeme dále, půjdeme zápas od zápasu a  zřejmě se rozhodne až v posledním kole základní části podobně jako v loňské sezoně. Uvidíme, na kterou příčku nám to bude stačit," uzavřel Robert Svoboda.

Týdenní program v únorové reprezentační přestávce:
Pondělí 4. - středa 6. února: volno
Čtvrtek 7. února: 8:45 hodin: posilovna, 10 hodin: trénink led 
Pátek 8: února: 8:45 hodin: posilovna, 9:50 hodin: trénink led, 11 hodin: regenerace 
Sobota 9. února: 9:30 hodin: gólmanský trénink, 10 hodin: trénink led
Neděle 10. února: 16:30 hodin: trénink led 
Pondělí 11. února: 9:30 hodin: gólmanský trénink, buly, 10 hodin: trénink led, 11:20 hodin: posilovna
Úterý 12. února: 9:45 hodin: trénink led 
 
Nejbližší program extraligových zápasů po únorové přestávce:
Středa 13. února v 17:30 hodin: doma Karlovy Vary 
Pátek 15. února v 18:00 hodin: venku Liberec 
Neděle 17. února v 18:20 hodin: doma Vítkovice 
 

Extraligoví hokejisté Zlína se připravuji na závěr základní části extraligy, ve hře je postup do předkola play off. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT 
×
Odehrané v 18:00 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Olomouc