Berani se potí během května v přípravě na suchu + FOTOREPORTÁŽ

Hokejisté Aukro Berani Zlín se připravují již třetí týden v rámci suché přípravy na novou extraligovou sezonu 2018/2019. Jako první extraligový celek odstartovali v pondělí 23. dubna přípravu pod vedením staronové trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík, které doplňuje při individuálních dovednostech sportovní manažer Jiří Šolc v roli dalšího asistenta. Berani nezaháleli ani ve svátečním dopoledni na Den vítězství, o čemž svědčí naše fotoreportáž.

„Držíme se podobného modelu přípravy na suchu jako v loňské sezoně, k tomu pilujeme střelbu na suchu. Na tuhle dovednost se důkladně zaměřujeme, je potřeba ji stále zdokonalovat podobně jako buly, což je dlouhodobě naše slabina. Pro hráče je to pestřejší, navíc nevypadnou z hokeje. Některé kluby realizují tuto dovednost na ledové ploše, ale umíme si poradit. Chceme zlepšit i techniku hole, je to oživení v přípravě a má to rovněž praktický význam,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér Aukro Berani Zlín.
 
Hráči se zaměřili během úterního tréninku na střelbu na brankáře, rychlost provedení, přesnost střelby a další skupina pilovala individuální dovednost na buly. Druhou částí dopoledního tréninku byl běh v lesním terénu nad zimním stadionem v blízkosti koliby. Od začátku suché přípravy trénuje s týmem gólman Jakub Sedláček, který se vrátil do Zlína po pěti letech. Od 1. května se připojily k týmu nové posily Jakub Herman, Nicolas Werbik a Jakub Šlahař.  S týmem se připravuje pod vedením trenéra gólmanů Richarda Hrazdiry po návratu z dovolené i brankář Libor Kašík, který odchází na zahraniční angažmá do ruského Chabarovsku.
 
Berani trénují na suchu až do konce června, po dvoutýdenní letní dovolené se sejdou k finální fázi přípravy v polovině července. První týden ještě na suchu a v pondělí 23. července vyjedou poprvé na ledovou plochu. Nový ročník extraligy začne v pátek 14. září, Zlín otevře nový ročník extraligy domácím zápasem s Třincem.

Hráčský kádr Aukro Berani Zlín v přípravě na suchu pro extraligovou sezonu 2018/2019:
Brankáři: Jakub Sedláček, Tomáš Štůrala, Daniel Šimonů, Daniel Huf, obránci: Tomáš Žižka, Ralfs Freibergs (účast na MS v Dánsku), David Nosek, Dalibor Řezníček, Martin Matějíček, Jakub Ferenc, Tomáš Valenta, Oldřich Horák, Daniel Gazda, Jan Dluhoš, útočníci: Antonín Honejsek, Zdeněk Okál, Pavel Kubiš, Jiří Ondráček, Jakub Herman, Tomáš Fořt, Pavel Sedláček, Michal Popelka, Jakub Šlahař, Štěpán Fryšara, Nicolas Werbik, Michal Gago, Jan Václavek, Jiří Karafiát.


Berani v suché přípravě pilují především střelbu.

Speciální trénink brankářů pod dohledem trenéra Richarda Hrazdiry. Zleva Jakub Sedláček, Tomáš Štůrala a Libor Kašík.

Zlínští hokejisté při běhu v lesním terénu nad zimním stadionem. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT 

Fotogalerie