Zlínští junioři reprezentovali Česko na MS v inline hokeji. Obrovský zážitek, říkají

Před několika dny skončilo juniorské mistrovství světa v inline hokeji v čínském Nankingu. Šampionát v „hokeji na kolečkách“ se neobešel bez zlínské účasti. Národnímu týmu ke čtvrtému místu dopomohli junioři Radim Budil, Jan Marek a Jan Mikulec. Budil dokonce vedl reprezentační výběr jako jeho kapitán.

Mladí Berani reprezentovali zlínský hokejový klub na mezinárodní akci v Číně. Z juniorského mistrovství světa v inline hokeji se vrátili se ziskem čtvrtého místa, spoustou zkušeností a zážitků.

Na přelomu srpna a září se v čínském Nankingu konalo juniorské mistrovství světa v inline hokeji. Zlínský hokej na něm reprezentovali hráči Radim Budil, Jan Marek a Jan Mikulec. Češi nejdřív prošli hladce základní skupinou, když porazili Austrálii (10:0), Nový Zéland (7:1), Tchaj-wan (10:1) a Spojené státy (6:4).

Hned v prvním zápase turnaje se Jan Mikulec blýskl hattrickem. „Popasoval jsem se dobře s přechodem na jinou plochu. Kluci mi to navíc hodně usnadnili,“ komentoval skromně.

V play off Čechy opustila vítězná vlna. Kolumbii národní tým ve čtvrtfinále ještě porazil 2:1, když se o důležitou vyrovnávací branku postaral Jan Marek. V semifinále už ale Češi v prodloužení podlehli Španělsku a v zápase o třetí místo nestačili na Itálii.

„Chybělo nám trošku štěstíčka. V prodloužení se Španělskem to bylo o jedné proměněné šanci a byli bychom ve finále,“ mrzelo po turnaji Jana Marka. „S odstupem času budeme šampionát hodnotit velmi pozitivně a rádi na to budeme vzpomínat,“ doplnil po návratu Jan Mikulec.

Celkově zlínští mladíci vstřelili na šampionátu jedenáct branek a významně se podíleli na zisku čtvrtého místa.

Pro juniory zlínského týmu se bezpochyby jednalo o cennou zkušenost. Radim Budil měl navíc roli kapitána reprezentace. „Přijal jsem zodpovědnost, snažil jsem se dělat maximum pro úspěch i pro celý tým. Mrzí mě jen, že jsme nedosáhli na medaili,“ komentoval turnaj.

Zážitky zlínští hokejisté sbírali zážitky nejen na ploše. „Měli jsme možnost navštívit mimo zápasy mistrovství světa i netradiční místa v Číně, kam bych se asi jinak nedostal. Celkově je to pro mě velký zážitek a vše musím hodnotit jen pozitivně,“ usmíval se Marek. „Už loni jsme sledovali starší kluky, kteří si na mistrovství světa v inline hokeji zahráli a dělali jsme maximum, abychom taky mohli obléknout dres české reprezentace,“ doplnil ho Budil.

Nyní už se ale trojice reprezentantů musí opět soustředit na působení ve zlínské juniorce. Už v pátek začíná nová extraligová sezóna. Tým vyráží do Prahy k zápasům s místními „S“. „Po příletu jsme se hned hlásili na tréninku a už v pátek vyrážíme na zápasy juniorské extraligy,“ připomíná Budil. „Nebude to jednoduché, ale znovu se musíme srovnat s tím, že se vracíme na led a už nebudeme na kolečkách,“ doplňuje ho Mikulec.