Trenér JUN Zbyněk Mařák: Budeme bojovat o každý bod!

Junioři mají, stejně jako ostatní mládežnické týmy, letní přípravu prakticky za sebou. Tréninky na ledě i na suchu doplnili o celkem osm přípravných zápasů proti zpravidla tradičním soupeřům. Nyní už upínají svou pozornost na druhý zářijový víkend, kdy jim začíná extraliga.
„V předzávodním období jsme kombinovali přípravu na suchu, například posilovnu, s přípravou na ledě. Zaměřili jsme se především na odrazovou, explosivní sílu dolních končetin, agilitu, koordinaci a stabilitu,“ přibližuje hlavní trenér juniorů Zbyněk Mařák tréninkový program.

Během srpna si junioři dostatečně vyzkoušeli také zápasové zatížení. Kromě tradičních a známých soupeřů, mezi něž patří třeba Vítkovice, Olomouc nebo Kometa, se zlínští mladíci postavili i francouzské reprezentaci do 20 let.
„V přípravě jsme odehráli osm utkání, ve kterých jsme vyzkoušeli celkem 27 hráčů. Tyto zápasy odhalily naše slabá místa. V tréninkovém procesu jsme se proto na ně zaměřili a snažili se je odstranit.“

Zlínský trenér zatím nechce příliš předjímat, jak na tom mužstvo během sezony bude, svým hokejistům však věří. „Sílu družstva si nedovoluji odhadnout, ta se ukáže až v mistrovských utkáních. Do sezony vstupujeme s jasným cílem – bojovat o každý mistrovský bod a jít zápas od zápasu. Silnou stránkou družstva je týmové pojetí, každý bojuje za každého.“

Výsledky přípravných utkání JUN

1. srpna – Zlín vs. Francie „20“ 0:7
3. srpna – Zlín vs. Nitra 2:4
9. srpna – Olomouc vs. Zlín 5:4sn
10. srpna – Zlín vs. Trenčín 3:5
15. srpna – Kometa vs. Zlín 4:3sn
22. srpna – Zlín vs. Olomouc 4:2
24. srpna – Trenčín vs. Zlín 5:3
30. srpna – Vítkovice vs. Zlín 1:2