Do Zlína se vrací odchovanec Petr Mokrejš tentokrát v pozici trenéra

Vedení zlínského hokeje oznámilo jména hlavních trenérů jednotlivých mládežnických a žákovských týmů HC PSG Zlín v sezoně 2012/2013. Zatímco u extraligových mládežnických mužstev zůstává obsazení trenérských postů beze změn, u žáků dochází k jedné změně. Bývalý zlínský útočník a člen mistrovského týmu z roku 2004 Petr Mokrejš se ujímá role trenéra čtvrté a třetí třídy hokejového Zlína.
Čtyřiatřicetiletý zlínský odchovanec Petr Mokrejš zažil v mateřském klubu jako aktivní hráč velmi úspěšné sezony. V sezoně 2003/2004 byl členem mistrovského kádru, který pro Zlín získal historický titul. Ve zlínském dresu odehrál celkem deset extraligových sezon, dále působil pět sezon v Jihlavě. V létě roku 2009 se nevešel do základní sestavy a odešel do druholigového Vsetína. Následující sezonu začal ve slovenské extralize v dresu Martina, aby poté zakotvil v týmu krajské ligy Brumově-Bylnici. 

"Využil jsem nabídku od šéfa brumovského hokeje pana Vaňka. Již během hráčského působení v Brumově jsem trénoval místní žáky a přípravku. Postupně jsem získával první zkušenosti s trénováním dětí. Bylo to krásné období půldruhého roku. V polovině března přišla konkrétní nabídka ohledně práce ve zlínském klubu od sportovního manažera Jiřího Šolce," uvedl Petr Mokrejš, který ve Zlíně hrál od narození a prožil zde nejkrásnější hokejová léta. 

"Jsem Zlíňák a nesmírně si vážím příležitosti trénovat právě zde. Přiznám se, že mě trénování hodně baví. Zkrátka mě to chytlo a dávám si postupné cíle. Začínám u malých dětí a na tuto práci se hodně těším," pověděl Mokrejš, v současnosti student trenérské licence B.  Zároveň nevylučuje ani možnost, že by v případě časového prostoru ještě vypomohl Brumově-Bylnici coby aktivní hokejista. "V tuto chváli nedokážu říci, jestli to tak bude. Vedení Zlína mě v tom bránit nebude, nicméně záleží, zda k tomu najdu časový prostor. Zkrátka se zatím jedná o budoucnost," upřesnil Petr Mokrejš.

Čtvrtá a třetí třída HC PSG Zlín zahajuje přípravu na další sezonu v pondělí 7. května. "Momentálně získávám všechny dostupné informace a materiály k zahájení sezony. Věřím, že všechno klapne a naše spolupráce bude fungovat hned od začátku," uzavřel Petr Mokrejš. 

Hlavní trenéři u mládežnických a žákovských mužstev HC PSG Zlín v sezoně 2012/2013:

Junioři: Mgr. Robert Svoboda

Starší dorost: Tomáš Valášek

Mladší dorost: Bc. Radek Pšurný

Osmá + šestá třída: Ing. Zdeněk Čech

Sedmá + pátá třída: Zdeněk Svoboda

Čtvrtá + třetí třída: Petr Mokrejš

Druhá třída, škola bruslení, přípravka: Zdeněk Sedlák
×
Odehrané v 18:20 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Vítkovice Ridera