Zdeněk Landa oslavil kulatých osmdesát let! V tehdejším Gottwaldově hrál v šedesátých letech

Bývalý hokejista Zdeněk Landa oslavil v úterý 9. června 2015 kulaté osmdesátiny. Rodák ze Žiliny hrál v týmu TJ Gottwaldov ve druhé polovině šedesátých let minulého století. Jako levý obránce odehrál v tehdejším gottwaldovském dresu v nejvyšší soutěži během čtyř sezon celkem 116 zápasů a vstřelil 6 gólů. Informaci o jeho jubileum přinesl Kladenský DENÍK.

Landa získal s Kladnem první titul v roce 1959, s hokejem začal v roce 1950 v tehdejším Baníku Kladno, poté odešel na na vojnu do Jihlavy. Po angažmá ve Zlíně hrál i ve Vsetíně. „Přestože Gottwaldov převážně bojoval o udržení, zázemí tam bylo lepší než na Kladně. Dodnes Zlínu fandím,“ řekl čerstvý osmdesátník. Landa hrál v dresu TJ Gottwaldov od sezony 1664/1965 až do ročníku 1967/1968. Poté působil dvě sezony v italském HC Alleghe jako hrající trenér. Trénoval i Kralupy, hrál za Žilinu a za kladenské veterány. Po skončení aktivní kariéry zůstal popuární „Lanďus“ pracovně stále u ledního hokeje, působil na kladenském zimním stadionu až do roku 20111 jako ledař a poté vrátný.

Pan Landa krátce před významným životním jubileem prodělal úspěšně operaci srdce. „Dostal jsem nové oba ventily a bonusem navíc ještě řídící jednotku,“ pověděl oslavenec na stránkách Kladenského Deníku se svým typickým humorem. Panu Landovi k jeho jubileu 80 let blahopřejeme a přejeme hodně zdraví!

×
Odehrané v 18:00 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Olomouc