Archiv aktualit

před 3 dny

Zemřel Svatopluk Klinkovský

V úterý 7. července 2020 zemřel ve věku nedožitých 92 let Svatopluk Klinkovský. Bývalý hokejista SK Baťa, SK Prštné a Spartaku Gottwaldov byl dosud nejstarším hráčem Zlína. Hrával také fotbal. Poslední rozloučení se koná v úterý 14. července v 11 hodin v římskokatolickém kostele na Jižních Svazích ve Zlíně. Čest jeho památce!

18.06.2020

Ladislav Maršík slaví 80 let

Významné životní jubileum 80 let slaví Ladislav Maršík, bývalý útočník, poté trenér a funkcionář ledního hokeje v Baťově městě. Ve službách zlínského hokeje působil téměř čtyřicet let! Jeho dres s číslem 16 je vyvěšen od roku 2004 pod stropem Zimního stadionu Luďka Čajky a patří v síni slávy k Legendám zlínského hokeje, kde bylo zatím uvedeno dvanáct členů. Vyučený strojní zámečník odehrál ve Zlíně čtrnáct let, zažil postupy mezi elitu i sestupy do druhé ligy. V týmu působil až do ročníku 1976/77. Ve žlutomodrém dresu nastřílel celkem 145 branek. V nejvyšší soutěži odehrál za tehdejší Gottwaldov 10 ligových sezón, nastoupil ve 340 ligových utkáních, dal 92 gólů a měl 57 asistencí.

13.06.2020

Popelka odchází do Francie

Šestadvacetiletý útočník Michal Popelka bude v příští sezoně hrát nejvyšší soutěž Ligue Magnus ve Francii za tým Les Aigles de Nice. Ve vyhlášeném letovisku na Azurovém pobřeží rozšíří početnou českou kolonii, kde působí rovněž bývalý zlínský obránce Martin Matějíček. Pro Popelku se jedná o první zahraniční angažmá. V loňské sezoně odehrál v dresu Beranů v celkem 26 zápasů s bilancí čtyř asistencí, dále nastoupil v Chance lize za Přerov k 22 zápasům, ve kterých si připsal 8 kanadských bodů za 3 góly a 5 asistencí. Celkem odehrál v dresu Zlína během šesti extraligových sezon 175 zápasů s bilancí 32 bodů za 15 gólů a 17 asistencí.

03.06.2020

Legendy se zapojují

Do vedení mládežnického hokeje HC Berani Zlín přibyli bývalí hokejisté Petr Čajánek, Petr Leška a Jiří Marušák. Po skončení hráčské kariéry se nyní všichni tři zapojí do výchovy mladých nadějí v klubu. „Agenda sportovního manažera mládeže je velmi obsáhlá a jeden člověk ji nemůže s čistým svědomím kvalitně a efektivně zvládnout,“ vysvětluje manažer mládeže Tomáš Valášek. Struktura a složení vedení nyní vypadá následovně: Tomáš Valášek (manažer mládeže), Tomáš Jankovič (sekretář mládeže), Petr Čajánek (asistent manažera mládeže), Ondřej Veselý (asistent manažera mládeže - žáci), Petr Leška (asistent manažera mládeže - Akademie), Jiří Marušák (obchodní činnost, administrativa).

02.06.2020

Před 95 lety se narodil Vítězslav Nováček

V těchto dnech si připomínáme pětadevadesát let od narození prvního trenéra, který dovedl hokejisty Zlína v roce 1960 do nejvyšší soutěže. Vítězslav Nováček byl rovněž skvělým hokejistou, hrál středního útočníka s číslem 2 na zádech. Technicky skvěle vybavený, který dával hře myšlenku a nápad. Vítězslav „Kula“ Nováček se narodil 2. června 1925. Do Zlína přišel z Třebíče jako učeň do Baťovy továrny. Byl klíčovou osobností SK Baťa a následně od roku 1952 i Spartaku, kde dělal kapitána. V roce 1955 zanechal aktivní činnosti a pokračoval v roli kouče. Trénoval tehdejší Spartak Gottwaldov a po sloučení gottwaldovských jednot přešel do nově založené jednoty TJ Gottwaldov. Slavil velký úspěch, neboť se stal prvním koučem, který dovedl Zlín v roce 1960 do nejvyšší soutěže! Trenér Nováček dovedl během tří let mužstvo z krajského přeboru až mezi elitu.

25.05.2020

Suchá příprava v polovině

Osm týdnů letní přípravy extraligových hokejistů PSG Berani Zlín rozdělí přesně v polovině individuální příprava. Ta proběhne poslední květnový týden. „Podobně jako v předchozích letech mají kluci týden individuální přípravy. Každý jednotlivec si trénink přizpůsobí svým potřebám a zvolí náplň přípravy. Od 1. června trénujeme opět organizovaně, čekají nás zbylé čtyři týdny a na závěr zátěžové testy,“ uvedl Robert Svoboda, hlavní trenér PSG Berani Zlín. Berani budou trénovat do pátku 26. června, poté následuje měsíční dovolená a v pondělí 27. července vyjedou Žižka a spol. poprvé na led.

23.05.2020

Nepřehlédněte! V úterý 26.5. omezený prodej

Hokejový klub PSG Berani Zlín oznamuje, že z provozních důvodů neproběhne v úterý 26. května ve služební pokladně na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně dopoledne prodej permanentních vstupenek na nadcházející extraligovou sezonu 2020/2021. Důvodem je nahlášené přerušení dodávky elektrické energie. Permanentní vstupenky se nebudou z uvedeného důvodu prodávat poslední květnové úterý v dopoledních hodinách od 8 do 12 hodin, nicméně od 13 hodin již bude otevřena služební pokladna na ZS Luďka Čajky pro zlínské fanoušky v obvyklém čase. Permanentky zakoupíte v čase od 13 do 15:30 hodin. Děkujeme za pochopení.

22.05.2020

Starší dorost slavil před devíti lety titul

Starší dorostenci Zlína vybojovali v sezoně 2010/11 na finálovém turnaji ve Velkých Popovicích mistrovský titul. Svěřenci trenéra Zdeňka Čecha postupně porazili týmy Pardubic, Vítkovic a Litvínova. Přitom sezona nezačala pro Berany vůbec dobře, v jeden okamžik spadli až na dno tabulky. Nakonec se zvedli, v nadstavbové čísti vybojovali třetí místo a v play off vyřadili Havířov a Plzeň. V tehdejším týmu působili například Pavel Sedláček, Lukáš Buchta, Kevin Rozum, Lubomír Kovařík, Michal Popelka, Patrik Urbanec a další. Vzpomínku na úspěšnou sezonu i odpověď na otázku, kde dnes hrají jednotliví hráči přinesl server hokej.cz null

20.05.2020

Berani si zahrají Generali Česká Cup

Přípravné zápasy během hokejového léta 2020 zpestří nový pohár, který ponese název Generali Česká Cup. Pohár bude hrát celkem šestnáct týmů, ke čtrnácti účastníkům Tipsport extraligy se přidají i dva kluby Chance ligy z Kladna a Přerova. Hokejisté PSG Berani Zlín se představí ve skupině D, kde mají za soupeře týmy Třince, Vítkovic a Přerova. Žižka a spol. vstoupí do poháru v úterý 4. srpna domácím zápasem s Vítkovicemi. Pohár se pořádá jako podpora extraligových klubů, které kvůli pandemii koronaviru přišly o vyřazovací část sezony a značnou část příjmů.

11.05.2020

Spolu a neústupně!

V pondělí 11. května začíná od 13 hodin prodej permanentních vstupenek na extraligovou sezonu 2020/21. V období od 11. května do čtvrtku 18. června budou stávajícím držitelům permanentních vstupenek rezervována jejich místa, ale prodej volných míst probíhá již od prvního dne prodeje. Permanentky letos dostaly zcela novou podobu. Jsou na nich vyobrazeni 3 hráči a zájemci si mohou vybrat, jestli chtějí svou sezónní kartu s útočníky Zdeňou Okálem či Tondou Honejskem, nebo jestli na své kartě raději uvidí brankáře Libora Kašíka. Stejně jako v minulé sezóně i letos se mohou těšit na dárkové balení, jehož součástí je nyní například multifunkční šátek s Beranem, sleva na nákup šály ve fanshopu a další.

08.05.2020

V neděli vždy od 15:30 hodin

Začátky domácích zápasů hokejistů PSG Berani Zlín na ZS Luďka Čajky ve Zlíně jsou v extraligové sezoně 2020/21 stanoveny na 15:30 hodin. Výjimka může nastat v případě přímého přenosu televizních stanic O2 TV sport nebo ČT sport.

01.05.2020

Freibergs a Claireaux odchází

Poslední dubnový den vypršel platný kontrakt dvou zahraničních hráčů v extraligovém klubu PSG Berani Zlín. Lotyšský obránce Ralfs Freibergs a francouzský útočník Valentin Claireaux již nebudou v příští sezoně oblékat dres hokejových Beranů. Oba se rozhodli změnit angažmá a budou působit v jiných klubech. „Měli jsme značný zájem, aby oba setrvali v našem klubu. Oběma jsme nabídli kvalitní smlouvu, kterou bohužel odmítli. Vedení zlínského hokeje děkuje Ralfsovi i Valovi za odvedené kvalitní výkony a výborné služby v našem klubu. Přejeme jim do příští sezony hodně sportovních úspěchů v nových působištích,“ uvedl Martin Hosták, generální manažer a jednatel PSG Berani Zlín.

30.04.2020

Junior Sebera se připravuje s A týmem

S extraligovým týmem PSG Berani Zlín zahájil letní přípravu osmnáctiletý nadějný útočník Matěj Sebera. Talentovaný odchovanec zlínského hokeje podepsal s mateřským klubem juniorskou smlouvu a dostane šanci probojovat se do extraligového kádru Beranů pro nadcházející sezonu 2020/21. Klub nebude délku kontraktu zveřejňovat. „Matěj je velmi talentovaný hráč juniorky a podepsal s námi smlouvu jako další z vytypovaných nadějných hráčů. Jedná se o dalšího hokejistu z našich perspektivních odchovanců, kteří dostanou příležitost v letní přípravě A týmu. Matějovi se povedla uplynulá sezona a patřil k oporám týmu. Uvidíme, jak se ukáže v přípravě,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér a sportovní manažer PSG Berani Zlín.

26.04.2020

Letní příprava startuje!

Extraligoví hokejisté PSG Berani Zlín zahájí v pondělí 27. dubna přípravu na novou extraligovou sezonu 2020/21 pod vedením trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík. Pro zlínský hokej se jedná o třiapadesátou sezonu v nejvyšší soutěži mezi elitou. S ohledem na pandemii koronaviru a vládní opatření proběhne začátek přípravy s určitým omezením, nicméně ve stejném duchu a rozsahu jako v předchozích letech. Suchá příprava Beranů potrvá devět týdnů až do závěru června. Poté následuje letní dovolená a 27. července vyjedou Žižka a spol. poprvé na led. Nový ročník Tipsport extraligy má začít 18. září.

24.04.2020

Smlouvy podepsali Dobiaš a Suhrada

Do letní přípravy extraligového týmu PSG Berani Zlín se zapojí další odchovanci klubu. Nové smlouvy podepsali devatenáctiletí junioři, útočník Vojtěch Dobiáš a obránce Jiří Suhrada. První jmenovaný se stal králem produktivity a nejlepším střelcem juniorské soutěže v uplynulé sezoně, mládežnický reprezentant Suhrada se vrací domů po dvouletém působení v juniorské lize ve Finsku. Oba dostanou příležitost v letním období probojovat se do extraligového kádru Beranů pro sezonu 2020/21. „Jsme rádi, že tyto kluky můžeme mít v letní přípravě. Budeme společně pracovat na jejich dalším růstu. Máme společně před sebou vizi, která by je měla posunout v jejich hokejové dráze výše,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér a sportovní manažer PSG Berani Zlín.

Další stránky
123456>>